Účinné tipy, ako odstrániť z pleti známky prirodzeného starnutia

Prirodzený proces starnutia znepokojuje takmer všetky ženy po celom svete. Dôvodom je, že zmeny súvisiace s vekom sa ako prvé objavujú vo forme vrások na tvári, ktorých odstránenie alebo eliminovanie vzniku nie je jednoduché.

Moderná doba ale neprináša vývoj iba v oblasti technológií, ale aj kozmetológie, vďaka čomu je možné známky prirodzeného starnutia z pleti odstrániť. Ak preto chcete na najbližšej možnej príležitosti oslniť okolie nielen krásnymi dámskymi šatami, ale aj mladistvou pleťou, inšpirujte sa našimi radami.

Skúste eliminovať príčiny vzniku vrások

Dôležitou črtou vrások na tvári, od ktorej závisí úspech kozmetických procedúr zameraných na odstránenie zmien súvisiacich s vekom, je ich povaha. Aby ste sa vyhli invazívnym zákrokom, skúste najskôr príčiny vzniku vrások eliminovať na minimum. Medzi tie najčastejšie patrí:

  • Silné UV žiarenie. Vystavenie pleti ultrafialovému žiareniu, ktoré je pre oko neviditeľné, zhoršuje kožné problémy a urýchľuje proces starnutia.
  • Mimika. Vysoká aktivita tvárových svalov v priebehu rokov vedie k vzniku vrások okolo očí, v kútikoch úst, na čele a pozdĺž nasolabiálnych línií.
  • Po 20 rokoch ľudská koža produkuje každým rokom menej a menej kolagénu a elastínu, ktoré sú zodpovedné za pružnosť a hustotu pokožky.
  • Starnutie spojené s hormonálnymi hladinami. Počas menopauzy sa vrásky a záhyby prehlbujú, ovál tváre je zdeformovaný, čo môžete ovplyvniť doplnením chýbajúcich vitamínov, ktorým je napríklad aj dôležitý retinol.
  • Nepriaznivé vonkajšie faktory prostredia. Stimulujú aktivitu voľných radikálov, ktoré ničia kožné bunky a proteínové vlákna vo vrstvách pokožky.
  • Zlé držanie tela. Spôsobuje výskyt vrások na krku a v oblasti dekoltu. Maloklúzia zasa vytvára hlboké vrásky okolo úst.

Iba 20 % zmien súvisiacich s vekom je vyvolaných genetikou, zvyšných 80 % je spôsobených negatívnymi vonkajšími vplyvmi, to znamená, že tieto problémy je možné minimalizovať, ak sa o pleť začnete starať čo najskôr.

Pomôžte pleti s kyselinou hyalurónovou

Tento polysacharid je prítomný v každom živom organizme. Nachádza sa tiež v tkanivách nervového systému, kostiach a kĺboch, intraartikulárnej tekutine, v srdcovej chlopni a vo všetkých biologických tekutinách ľudského tela.

Koža obsahuje asi 50 % všetkej kyseliny hyalurónovej v tele. Aj jej hladiny ale časom klesajú. Rokmi sa priebežne syntetizuje a po chvíli sa aj prirodzene rozloží a postupne vylučuje. Preto účinok injekcií kyseliny hyalurónovej netrvá donekonečna, čo nezlepšuje ani dehydratácia pleti.

Už po 25 rokoch sa naše vlastné zásoby kyseliny hyalurónovej začínajú postupne znižovať, vyrába sa čoraz pomalšie. Vzhľadom na nedostatok životodarnej vlhkosti začína koža, rovnako ako všetky ostatné orgány, starnúť.

Pomôcť teda pleti v jej doplnení vo forme dostupných produktov a bez invazívneho zákroku nie je zlé riešenie. Kvalitná kyselina hyalurónová sa o vašu pleť a jej dokonalý vzhľad postará najlepšie.

Zdroj obrázka: fizkes/Shutterstock.com