Skvelý štart na víkend: Chutné, zdravé a kreatívne raňajky!

Blíži sa víkend a vy si ho určite chcete vychutnať s rodinou a priateľmi. Prekvapte svojich milovaných hneď zrána a ponúknite im tie najchutnejšie raňajky. Ak ich dokážete kreatívne naservírovať, do piatich sekúnd budú všetci za stolom. Raňajky potrebujeme všetci rovnako. Mali by nám poskytnúť dostatok energie, byť ľahko stráviteľné a nezaťažiť organizmus. Podmienkou sú teda pestré, vyvážené a chutné raňajky!

Počas týždňa na raňajky zabúdame. Chceme si dlhšie pospať a neraz nám zvýši čas len na kávu alebo sladké pečivo. Príprava delikátnych raňajok si vyžaduje kombináciu rôznych druhov potravín a v neposlednom rade aj príjemné servírovanie. Nevyhnutné je dbať aj na stolovacie návyky v rodine. Apelujte teda na stravovanie za stolom v kuchyni bez všetkých rušivých vplyvov. Žiadny mobil, slúchadlá a ani televízia k raňajkám nepatria. Na raňajky máme vymedzený čas! Preto servírujte jedlo v menších dávkach, ale zato bohaté na nevyhnutné živiny a minerály.

Stačí pár jednoduchých tipov a v priebehu niekoľkých minút vykúzlite na tanieri skutočné gurmánske umenie. Tak si všetci vychutnajú nielen pôžitok z jedla, ale aj kreatívneho servírovania. Ak najčastejšie na raňajky jete pečivo, vajíčko, párok či šunku, nezabúdajte na zeleninové a ovocné prílohy. Z týchto potravín sa dajú vytvoriť skutočné divy na tanieri! Dnes si bežne v obchodoch s domácimi potrebami dokážete zakúpiť formičky na volské oko, nožíky na vyrezávanie rôznych detailných ozdôb z ovocia či zeleniny.

Jar na tanieri? Prečo nie!

Čo tak sa už v predstihu nachytať na krásnu jar? Aj vy zbožňujete raňajky vonku na terase či v kuchyni za stolom, kde to hýri farbami a vôňou? Na mierne upečený toastový chlebík dajte volské oko pripravené vo formičke v tvare kvetu. Prekryte ho ďalším chlebíkom tiež s vykrojeným kvetinovým motívom tak, aby žĺtok bol v strede. Zo šunky alebo syra vytvorte pekné ružičky. Ak v tom nie ste majster, tenký plátok párku dokážete tiež jednoducho zrolovať do tvaru ružičky. Narezaná paprika poslúži ako detail stoniek a listov či k načrtnutiu hustej trávy. Jednoduché a tak výživné!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!