Problém s pigmentom

Po krásnej pleti túži každý, no nie všetci sú ochotní pre to aj niečo obetovať. Zdravá pleť si vyžaduje dlhodobú, pravidelnú a precíznu starostlivosť, kvalitnú kozmetiku a v neposlednom rade aj odborné oko kozmetičky alebo dermatologičky. Nečakajte, kým problémy s pleťou prídu, ale robte všetko v rámci prevencie. Jedným z častých problémov, ktoré sa v súvislosti s pleťou vyskytujú, je silný pigment, čo narobí viditeľné stopy.

Neestetické škvrny

Ľudia so silným pigmentom majú výhodu v tom, že sa vždy krásne opália, ich pleť ide do čokoládovej farby a málokedy majú bolestivé spálenie. Avšak, v spojení s problémom s akné či jednotlivými vyrážkami ide o veľmi nepríjemný a neestetický problém na pleti. Pri rozdráždení miesta, najčastejšie na tvári, rukách či chrbte, vzniknú tmavé škvrny, ktoré sa síce zahoja do hladka, no fľak zostane. Má veľmi dlhú dobu hojenia a len veľmi ťažko ide prekryť makeupom.

Starostlivosť

Na to, aby tieto pigmentové škvrny nevznikali, musíte pri vychádzaní z domu používať ochranný faktor. Stavte na UV faktor 50, a to aj pri zamračenom počasí. Ďalej je nutné detailné hĺbkové čistenie pleti so silnými kozmetickými prípravkami, ktoré preniknú až do tretej vrstvy pokožky. Najjednoduchším, najrýchlejším, no aj najdrahším spôsobom, akým sa môžete pigmentových škvŕn na pleti zbaviť, je laser. Na to sa však musíte pripraviť aj časovo, pretože budete musieť na dermatologickú kliniku alebo ku kozmetičke, ktorá tento prístroj má, chodiť pravidelne a hneď na niekoľko sedení.

Dôležité je zabrániť vzniku ďalších škvŕn. Okrem ochranného UV faktoru môžete používať aj špeciálne koncentrované séra, ktoré ich vznik potlačia. Musíte však naozaj dbať na starostlivosť, pretože z väčšej časti ovplyvňujete svoju pleť vy sami, a to aj tým, ako často pijete a čo jete.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!