Voľný čas plný hazardu

Spôsobov, ako tráviť voľný čas je neúrekom. Od športovania, kultúrneho žitia, samovzdelávania až po menej prospešné aktivity ako je napríklad hazard. Prečo sa ľudia uchyľujú k tomu, že vedome riskujú nielen svoje psychické zdravie, ale aj materiálne zabezpečenie, ktoré si za svoj život stihli nazbierať? Dôvod môže byť taký jednoduchý, ako len láska k adrenalínu, napätiu a strachu z prehry. Avšak, často je ten o čosi prozaickejší, a to túžba po nenáročne získaných peniazoch a zvýšenie svojho príjmu.

Hazard je dostupný takmer každému

My, ľudia, sme veľmi ovplyvniteľní a necháme sa naozaj ľahko zlákať chamtivosťou. To je práve zrejme najväčší problém tých, ktorí prepadnú hazardným hrám. Doslova ich ovládne predstava pribúdajúcich peňazí na ich kontách, o ktorých získanie sa nemusia pričiniť namáhavou prácou, hodinami strávenými pod drobnohľadom šéfa a pod pracovným nátlakom. Veď hazardné hry sú dnes dostupné už nielen v herniach, ale aj na internete.

Nikdy teda nebolo jednoduchšie sa k nim dostať, a čo je zrejme najsmutnejší fakt, už na to nemusíte byť ako plnoletý. Zámerne sa nehodí použiť výraz dospelý, pretože vo veku osemnástich rokov človek určite nie je natoľko dospelý, aby si uvedomil reálne riziká hrania hazardných hier. Mladý, túžbou po peniazoch opantaný človek si môže myslieť, že naštudovanie stratégie pokru mu zabezpečí neustále víťazstvo nad ostatnými hráčmi, ba dokonca aj nad počítačom. A tu nastáva problém, keď hry presiahnu hranicu zdravého rozumu.

Ak sa hráč dostane do levelu, kedy si myslí, že tipy na blackjack vyhrajú nad náhodným poradím kariet, ktoré hráčom a zároveň súperom prichádzajú, mal by s hrami okamžite prestať. Veď tu ide iba o šťastie, ktoré je vrtkavé a nestále. Váš voľný čas môžete tráviť aj úplne inak ako strachom o vaše ťažko zarobené peniaze.

Foto: pixabay.com