Tie najlepšie vlny Karibského mora? V mexickom Cancúne!

Podľa čoho si vyberáte vhodnú destináciu pre svoju letnú dovolenku? Rozhodujú tie najkrajšie pláže, luxusné hotelové rezorty alebo bohaté vymoženosti v blízkom okolí? Niekto chce mať takmer na dosah všetok nevyhnutný dovolenkový servis. Iní sa za perfektným dobrodružstvom vyberú aj desiatky kilometrov. Aj jedno, aj druhé si dokážete naplno užiť v mexickom Cancúne.

Toto pobrežné mestečko sa postupne stalo jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácii v Mexiku. Je situované v juhovýchodnej časti a obmýva ho Karibské more. Zároveň je to aj vychýrené kúpeľné stredisko a ideálne miesto pre aktívnych dovolenkárov. Patrí k rušnejším plážovým destináciám, preto sa veľmi neodporúča mladým rodinám s deťmi. V noci sa ulice Cancúnu menia na jednu bujarú párty a cez deň si tu turisti užívajú tie najlepšie vodné aktivity.

To najlepšie pre váš vytúžený oddych

Medzi tie najobľúbenejšie športy patrí potápanie a surfing. Podľa viacerých sú práve v Cancúne tie najlepšie vlny v rámci celého Mexika. Pláže sú počas letnej sezóny preplnené. Rušná atmosféra sa v tomto stredisku dá priam krájať. Ale k letu patrí aj to.

Mesto Cancún je ideálnym na spoznávanie mayskej kultúry a ich bohatých historických skvostov. Tým azda najväčším je Kukulkánova pyramída v neďalekom meste Chicken Itzá. Tento kultúrny unikát sa slovami len veľmi ťažko opisuje.

Preto netreba váhať a čo najskôr si naplánujte dovolenku v Cancúne a jeho blízkom okolí. Tí, ktorým história príliš nevonia, si môžu užiť nádherný deň v miestnom zábavnom vodnom parku. Je tu menšie delfinárium, množstvo tobogánov a veľkých bazénov. V Cancúne sú obľúbené výletné plavby, rozšírený je tu aj rybolov a bezpečné kúpanie si užijete napríklad na pláži Playa Delfines. Je to jedno z najviac udržiavaných a čistých miest v okolí. Voda je priezračná a vstup do mora pozvoľný. Už byť tak v Cancúne, však?

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!