Dovolenkujte na Slovensku – navštívte Bardejov

Objavovať krásy Slovenska sa oplatí, skrýva sa tu totiž množstvo neopakovateľných miest. Presne takým je aj historické mesto Bardejov na východe krajiny, ktoré sa už roku 1986 teší prestížnej Európskej cene, zlatú medailu mu udelila nadácia Icomos. Rovnako je, ako druhé slovenské mesto, od roku 2000 zapísané v zozname Unesco.

Žiadny problém s ubytovaním

Výhodou mesta je jeho poloha, rozložené je v nádhernej krajine plnej množstva turistických atrakcií. To znamená, že vám stačí jedna izba v bardejovskom hoteli či penzióne a na okolí získate množstvo zážitkov. Moderné ubytovanie v Bardejove pritom nie je zložité nájsť, vybrať si môžete podľa preferencií a vašej náročnosti.

Mesto leží v malebnej a pokojnej doline pri Bardejovskom potoku. Navštíviť tu môžete luxusné Bardejovské kúpele v ktorých sa veľmi príjemne načerpávajú sily do ďalších pracovných dní. Cestou z kúpeľov tiež môžete navštíviť zaujímavé Múzeum ľudovej architektúry.

Nezabudnite na námestie

V centre mesta, ktorá je zároveň aj mestská pamiatková rezervácia, stojí veľkolepá budova bývalej radnice, ktorú postavili v šestnástom storočí. Za obzretie stojí aj obdĺžnikové námestie ktorého tvorí rad starých meštianskych domov.

My sme si pre návštevu Bardejova, ktoré je považované za najgotickejšie mesto na Slovensku, vybrali koniec jari. Nádherné apartmány Bardejova sa nám natoľko zapáčili, že sme a tam rozhodli ubytovať.  Prekvapil nás nezabudnuteľný ruch mesta. Ľudia boli vonku na uliciach a tak ako my, nasávali starobylú atmosféru mesta.

Asi najkrajším zážitkom pre nás bol výhľad z novogotickej kostolnej veže. Potom sme sa išli pozrieť na františkánsky kláštor s kostolom, ktorú sú neďaleko hradieb mestského opevnenia s tromi bránami a desiatimi baštami. Mesto sme si užili a vychutnávali plnými dúškami.

Určite by sme jeho návštevu všetkým odporučili. Keďže bolo pred letom, ja som si ako suvenír doniesla krásne dámske sandále. Ale keďže sme si zabudli kúpiť magnetku, musíme sa sem ešte vrátiť.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!