Chcete mať dokonalé auto? Vyhnite sa pri čistení týmto chybám

Pravidelné umývanie auta je dôležité, no dosiahnuť perfektný výsledok nie je vždy také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Stačí dokonca spraviť pár chýb a aj bežným ručným umývaním svojmu štvorkolesovému miláčikovi môžete ublížiť.

Každý automobilový nadšenec si svoje auto umýva ručne, no nie každý vie, že nestačí vziať záhradnú hadicu, auto prebehnúť handrou a celé dielo postriekať vodou. Máme pre vás zoznam chýb, ktoré sa spájajú s domácim umývaním áut.

Drsná špongia

Špongia je obľúbený pomocník pri umývaní auta, ale pre lak je priam pohromou. Drobné škrabance sú spočiatku neviditeľné, ale stačí vyjsť na priame slnko a škody hneď vidno. Ako je to možné? Rovný povrch špongie zachytáva drobné zrnká prachu a nečistôt a tie potom ťaháte po celom povrchu auta. Ideálne je použitie žinky z mikrovlákna so strapcami.

Prostriedky na upratovanie

Domáce prostriedky na upratovanie kúpeľne a kuchyne odstránia takmer všetko, tak prečo by nemali byť vhodné na auto? Ide to s nimi ľahko aj rýchlo. Samozrejme, tieto chemické produkty môžu byť na lak auta až príliš agresívne. Používajte teda len autošampóny alebo v krajnom prípade jemný saponát.

Umývanie diskov

Vyšperkovali ste si automobil novými diskami? Tak ich určite nezabudnite tiež jemným spôsobom vyčistiť. Či už máte menšie 14“ alebo väčšie 18“ disky, vždy používajte výhradne jemných pomocníkov ako v prípade laku na vozidle. Rozhodne sa vyhnite drsným kefám, aby ste nimi disky nezničili.

Samovoľné uschnutie

Niekedy voda obsahuje toľko minerálnych látok, že zaschnuté kvapky vidno už na prvý pohľad. Inokedy sú fľaky viditeľné len pod určitým uhlom, no aj tak tam stále sú. V každom prípade utrite auto jemnou handričkou do sucha. Nie je to veľa práce navyše a vo finále to stojí za to.

Foto: Bigstockphoto.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!