Poznáte výhody offshore a onshore spoločností?

Optimalizácia financií – pre niektorých podnikateľov prežitok z čias hospodárskej krízy, pre iných skvelá možnosť ako zvýšiť svoj zisk. Každý má iný spôsob šetrenia – niekto prepustí zamestnancov, iný si prenajíma virtuálnu kanceláriu a ďalší nakupuje tonery HP za akciové ceny. Na Slovensku patrí medzi najúčinnejšie a najvyhľadávanejšie spôsoby optimalizácie podnikových financií práve tá daňová. Ako sa o nej vyjadril Patrik Tkáč, jeden z najbohatších Slovákov: „Podľa platnej legislatívy každý Slovák a Čech, ktorý očakáva kapitálový zisk vyšší ako 200-tisíc eur a neinvestuje prostredníctvom štruktúry podobnej Cypru, tak okráda vlastnú rodinu!” Firmy na Cypre patria medzi offshore alebo onshore firmy? A viete vôbec, aký je medzi nimi rozdiel?

euro-870757_640

Čo sú offshore spoločnosti

Offshore krajiny sú často označované aj ako daňové raje. Už ich samotná prezývka napovedá, že budú veľmi lákavé pre podnikateľov, ktorí chcú znížiť daňové poplatky. A je to skutočne tak, ide o krajiny s neštandardným ekonomickým systémom, ale so stabilnou politickou situáciou, kde je daňové zaťaženie pre podnikateľov nulové alebo takmer nulové. Slovenská legislatíva umožňuje firmám z daňových rajov podnikať na jej území a všetko je v súlade s jej legislatívou. Medzi najčastejšie využívané daňové raje patria štáty v Karibiku ako napríklad Panama, Belizé či Seychely.

A čo sú onshore firmy?

Firmy v onshore štátoch využívajú výhody štandardného ekonomického systému. Nejde o žiadne malé krajinky v Karibiku, ale napríklad aj o členov Európskej únie. Medzi obľúbené onshore krajiny patrí Malta, Veľká Británia, Holandsko či Luxembursko. Hoci v porovnaní so založením offshore firmy na Seychelách neponúkajú onshore spoločnosti také výrazné daňové úľavy, stále sú výhody týchto daňových systémov pre podnikateľov lepšie ako v ich domácej ekonomike. Chcete sa dozvedieť o výhodách a možnosti založiť offshore firmu viac? Navštívte internetovú stránku CompanyFormation.sk.

Foto: pixabay.com