Zaujímavé tipy na zútulnenie balkóna

Milujete vôňu jari a úžasného leta? Bývate v panelákovom byte, kde vám chýba voda, piesok či okrasné rastlinstvo? Ani v takomto prípade nie ste odsúdení zostať so svojimi plánmi medzi štyrmi stenami. Všetko sa dá vyriešiť na balkóne! Využite ho ako relaxačnú, dekoratívnu, ale aj úžitkovú zónu. Dá sa to efektívne vyriešiť aj na tých najmenších balkónoch. Prinášame vám niekoľko zaujímavých tipov, ako mať v celom paneláku to najkrajšie balkónové kráľovstvo!

Pri našich návrhoch sa zameriame na tie netradičnejšie tipy, ktoré si vás zaručene získajú. Buďte in a zútulnite si balkón vlastnou kreativitou a sýtosťou farieb. Podporte na svojom balkóne hoc aj odvážny nádych exotiky, len buďte dôslední vo výbere dekoračných prvkov a rastlinstva. Balkón ponúka obmedzené možnosti na dizajnové riešenie. Jedným výrazným a mohutným prvkom zatienite všetky ostatné. Preto si cielene kreujte komfortné a praktické prostredie na balkóne. Aby tam toho nebolo priveľa, v rozličných materiáloch a odtieňoch.

Praktickosť a účelnosť budú dve dominantné témy pri zútulňovaní balkónov. Obľúbeným doplnkom pre relaxačné aktivity je hojdacia sieť. Tú však netreba nútene kombinovať so setom na sedenie či menšou sedacou súpravou. Priestor tak zaplníte dvomi prvkami pre ten istý účel. Stačí jeden detail pre oddychovú zónu a je to vyriešené.

Predsa na balkóne nestrávite väčšinu dňa a ak aj, priestorové obmedzenia vás ďalej nepustia. Kombinácia hojdacej siete a sedacích súprav nie je vhodná ani z praktického hľadiska. Komu by bolo príjemné sedieť pri šálke čaju a uhýnať sa tomu, kto sa hojdá vo vašej tesne blízkosti?

Relaxačná terapia na balkóne

Zaujímavým tipom sú napríklad aj sedacie sety vyrobené z paliet presne na mieru. Niet predsa nad prírodné materiály a vlastnoručnú výrobu! Nemáte dostatok priestoru ani na malú sedaciu súpravu? Zdá sa vám to príliš bežné a nezaujímavé? Niekto využije starší matrac alebo nafukovaciu posteľ, ktorú pokryje vkusnou dekou a veľkými dekoračnými vankúšmi. Z tých vytvorí falošný dizajn sedacej súpravy, o ktorý sa aj pohodlne opriete. Jednoduché a praktické!

Chcete si vychutnať romantické stmievanie, západ slnka či príjemný večerný chládok na balkóne? Svetelné prvky pre ideálnu atmosféru nesmú chýbať ani na vašom balkóne! Nádherné visiace lampášiky alebo rôzne svetelné reťaze si musíte zaobstarať ešte dnes. Využite priestor na balkóne na pestovanie rôznych byliniek. Buď ich umiestnite na parapet, upevnite na zábradlie alebo využijete úložný priestor z debničiek či dekoračného dreveného rebríka. Stačí vám minimum miesta pre vaše veľkolepé riešenia na balkóne!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!