Zariaďujete kuchyňu? Pozvite si domov bytového architekta

Kuchyňa je predsa srdcom domova, ktoré musí slúžiť všetkým členom rodiny, kde má každý iné požiadavky. Zariadiť si ale takto dokonalý priestor so zohľadnením všetkých potrebných detailov je pre mnohých ľudí náročné. A ak už má takýto alebo iný priestor všetkým dobre slúžiť na niekoľko rokov, mali by ste to riešiť s odborníkom. Skúste osloviť bytového architekta.

Dopyt rastie

Dnes sú služby dobrých bytových architektov a dizajnérov stále populárnejšie, pretože kúpa bytu a jeho oprava je pre mnohých zodpovedným a dlhodobým procesom. Pri procesoch rekonštrukcie alebo samotnej výstavby musíte čeliť mnohým problémom, s ktorými si poradí iba skúsené oko profesionála. Myslite na to aj pri zariaďovaní vašej kuchyne!

Dobrá organizácia šetrí čas aj energiu

Okrem krásneho dizajnu potrebuje byť interiér aj funkčnou miestnosťou, čo znamená, že by mal byť vybavený tak, aby ste pri varení ušetrili svoj drahocenný čas a peniaze. Zariadiť si luxusnú kuchyňu s radami odborníkov, ktorí budú na všetko dôležité myslieť za vás, sa teda oplatí.

V kuchyni ide najmä o miesto, v ktorom musíte mať všetko po ruke. To sa ale vzhľadom na priestorové možnosti vždy dosiahnuť nedá, a preto sa využívajú závesné a výsuvné systémy. Mnohé z nich ani nevidíte, a pritom dokonale slúžia. Drôtené alebo klasické úložné priestory, vďaka ktorým bude v kuchyni všetko na správnom mieste.

Zbavte sa nevyužitého a „mŕtveho“ priestoru

Máte kuchyňu s nešikovnými a nepoužiteľnými priestormi? Aj tu vám pomôže rada, ako využiť každý jeden centimeter. Často ide o rohové kuchyne a priestory, ktoré ale dokážete vybaviť šikovnými policami alebo falošnými zásuvkami.

Pravdepodobne ste počuli už o kuchynskom trojuholníku, usporiadaní medzi chladničkou, rúrou a umývadlom, ktoré uľahčuje kuchárovi pohyb po kuchyni. S jeho zariadením, kde sa vyplní aj každé jedno mŕtve miesto vašej kuchyne vám najlepšie pomôžu bytový architekti, ktorí presne vedia, kam umiestniť vešiaky tak, aby plnili svoj účel.

Je to umenie, a ak sa vám aj zdanlivo jednoduché riešenie javí ako obrovský problém, nechajte to radšej na tých, ktorí tomu rozumejú najlepšie. Závisí predsa od toho aj vaša budúcnosť bývania.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!