Z kaluže do blata a na svetové mólo!

Keď už si ani rannú kávu nebudete môcť vychutnať na terase, pretože vás o tento romantický zážitok pripraví sychravé a chladné počasie, vedzte, že prichádza jeseň. Jeseň je rozhodne bohatá na farby, premenlivá vo viacerých smeroch, preto sa na ňu treba v predstihu pripraviť. Aj váš šatník potrebuje zmenu, respektíve je potrebné doplniť ho o teplejšie a dlhšie kúsky.

Pred vetrom sa uchránime šiltom, trendy čapicou s chvostíkom či niekoľkovrstvovým nákrčníkom. Rozhodne tomu prispôsobíme aj výber vrchného ošatenia a siahneme po dostatočne oteplených nohaviciach. Ak sa k týmto chladnejším a veternejším dňom pridá hustý dážď, o ďalšiu komplikáciu máte postarané. Pritom všetci chceme vyzerať atraktívne a neradi sa ukrývame pod hrubé vrstvy oblečenia. Dlhé rukávy, bundy pod oblasť bokov, nemotorné kapucne a dáždnik, ktorý aj tak niekde zabudneme. Netreba však zúfať, jeseň nie je až taká bezohľadná voči zvodným outfitom. Pre každú vekovú kategóriu či pohlavie má viac než len jedno módne riešenie. Na svoje si určite prídete aj v zablatených teniskách.

Z každého problému treba vyťažiť maximum možných predností. To znamená, že aj pochmúrne jesenné dni vám ponúkajú široké spektrum na kombinovanie materiálov, strihov a farieb. Tu však treba byť opatrnejší a vyberať z takých šiat, ktoré nie sú len istým módnym výkrikom, ale spĺňajú aj funkciu zateplenia, sú vetruvzdorné a nepremokavé.

Pláštenka do dažďa a gumáky na nohy – jeseň zahájila svoju módnu šou!

Práve ženy majú tendenciu vyhýbať sa typickým jesenným odevom, ktoré sú navrhnuté zo špeciálnych materiálov na zabránenie premoknutiu a nepríjemnému vyhrňovaniu. Obľubujeme predovšetkým vetrovky stiahnuté v páse, pretože sa v nich cítime sexy a situáciu zachraňujeme tým, že si oblečieme tielko alebo body. Rozhodne si tým prilepšíme, teda aspoň uchránime kríže pred prechladnutím, no svet módy ponúka oveľa viac.

Chyťme sa svojej príležitosti počas tohtoročnej jesennej sezóny a dokážme, že sa nehanbíme ani v pláštenke do dažďa. Pritom ide o typické ošatenie na daždivejšie dni. Stačí si vybrať spomedzi pastelových farieb, aby sme pochmúrnu jeseň efektne rozžiarili.

Ak sa rozhodnete pre kvalitnejší variant, výhodou takejto nepremokavej bundy by mali byť tepelne zvárané švy a ventilačné otvory regulujúce teplotu vo vnútri odevu. Súčasťou každej praktickej pláštenky je kapucňa so sťahovacou šnúrkou a aspoň jedno hlboké vrecko. Väčšinou sú pláštenky voľného strihu, no s úzkymi skinny rifľami dokážete vyčarovať jeden zvodný a zároveň elegantný outfit.

Inou alternatívou sú napríklad zvršky navrhnuté v typickom kabátovom strihu a dostatočne obopínajúce zvodné ženské krivky. S dĺžkou do polovice stehien a stiahnutím na opasok si rozhodne zabezpečíte pocit tepla. Väčšinou sú tieto kabáty do dažďa pokryté lesklým povrchom a vychádzajú z kombinácie materiálov, ktoré zabraňujú premoknutiu. K takému kabátovému variantu si zvoľte krásnu sukňu z hrubšieho materiálu, silnejšie silónové pančuchy a aj jeseň bude na váš štýl prikrátka!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!