Výbava pre bábätko

Tehotenstvo sa považuje za najkrajšie obdobie v živote ženy, s čím mnohé matky nesúhlasia, pretože prešli mnohými náročnými zmenami a hormonálnymi ťažkosťami. Skvelou povinnosťou oboch rodičov pred narodením dlho očakávaného prírastku do rodiny je príprava výbavy. Novorodenec toho potrebuje viac, ako si môžete na začiatku myslieť.

Praktické veci

V poslednom trimestri sa už obaja bez problémov pustite do nákupov. Predtým, ako sa pustíte do nákupu oblečenia, uvedomte si, že množstvo vašich známych či ľudí z rodiny vám dá dary s vecičkami. Vôbec to neberte tak, že niečo od nich očakávate, ale je úplne normálne, že pred narodením dostávate výbavičku darom. Na čo by ste sa mali na začiatku zamerať či praktické veci ako prebaľovací pult, vanička, postieľka, kočík a v neposlednom rade sedačka do auta. Toto sú dôležité veci na začiatok, ktoré sú však aj pomerne drahé. Spýtajte sa aj ľudí vo svojom okolí, či nemajú túto výbavu na predaj. Po jednom dieťati nebudete poznať ani rozdiel.

Rôzne veľkosti

Ďalej si nachystajte nejakých pár kozmetických vecí ako púder či jemné detské krémy, ktoré budete po narodení potrebovať. Zamyslite sa aj nad používaním plienok. Nevyskúšate ekologickejšiu cestu s plienkami, ktoré nie sú na jedno použitie?

A v neposlednom rade si začnite triediť veci na oblečenie. Zabudnite na značkové štýlové topánočky, ktoré dáte dieťaťu na nohu dvakrát a už mu budú malé. Nachystajte si pár kúskov oblečenia, aby ste nemuseli prať každý druhý deň, ale vyhnite sa plnej skrini výbavy na prvý mesiac po narodení. Bábätko pomerne rýchlo rastie, tak aby sa vám nestalo, že niektoré veci ani nebude mať šancu nosiť. Ak sa vás budú ľudia pýtať, čo vám majú kúpiť, radšej ich poproste o veci na väčšie dieťa, na neskôr, aby ste boli pripravení aj do budúcna.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!