Vášnivá a nespútaná Kuba

Zatúžili ste po nespútanej exotike? Lákajú vás tie najkrajšie a najbelšie pláže? Turizmus a pravý cestovateľský ruch tu cítiť takmer na každom kroku. Kubánsky temperament je nespútaný a nerád sa pridržiava o striktné mantinely. Kuba žije dňom i nocou, počas víkendov i sviatkov. Ľudia tu milujú zábavu, spoločenskosť a rytmickú salsu. Kto sa cíti na bujarú a živelnú dovolenku, už nech teraz balí kufre na Kubu!

Kuba je nížinatým územím v Karibskom mori. Patrí do súostrovia Veľkých Antíl. Je to svet malých, ale o to pozoruhodnejších ostrovčekov. Vyniká nádhernými a jedinečnými korálovými útesmi. Nie je žiadnym tajomstvom, že Kubu mnohí vyhľadávajú pre rozvinutý sexturizmus. Veď kto by aj odolal nádherne opáleným kráskam s bujným vrchným dielom plaviek?

Je to krajina tabakových plantáží, o dútniky, vyhľadávaný rum a davy rozvášnených tanečníčok tu nie je nikdy núdza. Cítite sa osamelý a okolitým svetom nepochopený? Zamierte na Kubu, tam vás určite nenechajú vylihovať na pláži. Buď podľahnete rytmom latinskej muziky, alebo sa rozhodnete bližšie spoznávať kubánsku kultúru a tradície.

Kuba nepopustí zo svojej presadzovanej komunistickej ideológie, jej úradným jazykom je španielčina a značná časť obyvateľstva vyznáva katolícku vieru. Život na Kube je rozmanitý. Ponúka množstvo zaujímavých miest, kde sa nadýchate čerstvej exotiky, zrelaxujete pri sviežom miešanom nápoji, alebo sa len tak zadívate na priezračné more.

Kto chce na Kube objavovať a spoznávať, mal by sa zastaviť a rozhliadnuť všade vôkol seba. Kuba je fascinujúca na každom kroku. Nepotrebujete zoznam najnavštevovanejších miest, tie budú všadeprítomné ako v živom filme.

Kuba – jedinečný a bujarý raj na zemi

Ak ste sa rozhodli, že oddychovať na Kube budete len v spoločnosti slnkom zaliatych pláží, rozhodne vám v tom nebudeme brániť. Erotika aj exotika si vás nájde napríklad na pláži Playa Ancón. Pláž je turisticky obľúbeným miestom. Nie je tu núdza ani o zábavu, ani o množstvo exkluzívnych vodných atrakcií. Na ostrovné pomery patrí k pokojnejším relaxačným miestam pláž Playa Pilar. Toto tiché miesto oceníte azda po nejednom nočnom žúre.

Hlavným mestom Kuby je živelná Havana. Aj tu spoznáte množstvo milých a prívetivých ľudí, ktorí pred vami dvere nezavrú. Buďte aj vy otvorení všetkým možnostiam, ktoré Havana ponúka. Dá sa tu nadýchať historickej atmosféry na námestí Plaza Vieja. Ak sa chcete z Havany vrátiť o niekoľko poznaní bohatší, navštívte Museo de la Revolucion. Tam sa dozviete mnoho zaujímavostí nielen o kubánskej histórii, ale aj zo súčasných (politických) dejín. Nádherná, kontrastná a energická – taká je exotika na Kube!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!