V lete poskytnite svojim nechtom zvýšenú starostlivosť!

Letné prechádzky v elegantných sandáloch predurčujú nielen zvýšenú pozornosť na krásne línie vašich nôh, ale aj na to, v akom udržiavanom stave sú vaše nechty. Natrieť na ne lak v štýlovom farebnom odtieni rozhodne nestačí. Výzor a momentálny stav ľudských nechtov súvisí s naším zdravím, psychickým rozpoložením a mierou starostlivosti, akú im venujeme. Nenechajte svoje nechty, aby vám prerástli cez hlavu, sledujte ich zmeny na povrchu, v hrúbke a štiepateľnosti. Leto má teda neskutočne všímavé oči, dbajte o svoj zdravý zovňajšok počas celého roka, pretože za dva hrejivé mesiace to určite nestihnete!

Celkový vzhľad vašich nechtov nemusí však striktne súvisieť len so zdravotným stavom, za ich nevkusné zmeny sa môže podpísať aj fyzicky namáhavá práca, ktorú každodenne vykonávate, športové záľuby či rôzne zlozvyky. Obhrýzanie nechtov patrí pravdepodobne k tým najrizikovejším. Ak sa chcete uistiť, či sú vaše nechty skutočne zdravé, pozorne si prečítajte naše nasledujúce odporúčania. Zdravé nechty majú jemný ružovkastý odtieň, na konci sú hladké, biele, sú bez záderov a pevne priliehajú pri koreni.

Ak ste v predchádzajúcich riadkoch nenašli obraz tých svojich nechtov, môže ísť o rôzne signály nepriaznivého zdravotného stavu alebo plesňových ochorení. Tie ste si mohli priniesť z kúpalísk, sáun či rôznych verejných spŕch. Nevzhľadné nechty môžu byť dôsledkom viacerých zažívacích ťažkostí, narušenej imunity alebo aj cukrovky.

Charakterizujme rôzne nechtové ochorenia!

Jedným z tých častých a medzi verejnosťou podrobne opisovaných, až sa strácajú hranice pravdy od klebiet, sú biele bodky, resp. škvrny na nechtovej platničke. Pravdepodobne nás varujú, že sme dlhodobo vystavený stresu, alebo môžeme trpieť metabolickými, srdcovými či obličkovými poruchami. Ako sme už naznačovali, aj naše nepochopiteľné zlozvyky súvisia s nechtovým stavom, avšak stres je tiež ďalším zlým pánom. Spôsobuje, že sa častejšie škriabeme, vyvíjame väčší tlak na pokožku, a tak je nechtová platnička širšia, nepravidelná s oblúkovitými preliačeninami.

Ak si nechty často lakujete, alebo sa pohybujete vo vlhšom prostredí, môžete si zbytočne privodiť rozštiepenie nechtového konca. Taktiež veľmi nevkusná záležitosť, ktorá vám môže znepríjemniť letné večerné prechádzky! Ďalším letným výkričníkom by sa pre vás mali stať verejné kúpaliská a rôzne priestranstvá, kde sa naboso pohybujete po vlhkom povrchu. Nechty sa môžu ľahko nakaziť hubovou infekciou, ktorá spôsobuje ich žltnutie, hrubnutie až konečné rozpadávanie. Aj to je dôkazom, že zdravé a krásne nechty urobia vaše leto ešte výletnejším!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!