Užite si zimu spoločne s vašimi deťmi!

Zima síce počasím a teplotami nie je tak prívetivá ako leto, no napriek tomu ponúka dostatok možností na odreagovanie sa pri športe či rôznych zimných radovánkach. Najhoršie, čo môžete počas zimy urobiť, je zostať spolu s deťmi doma len preto, že vonku je chladno. Aj vaše deti potrebujú v zime pohyb a aktivitu. Je to totiž tak, že deti, ktoré sú celú zimu doma a nešportujú, bývajú choré častejšie než tie deti, ktoré aj v zime idú s rodičmi na lyže, sánky alebo sa korčuľujú na zimnom štadióne. Takže nebojte sa a užite si zimu spoločne s deťmi.

Korčuľovanie výborným zimným športom

Výborným zimným športom je korčuľovanie, ktoré navyše nemusíte nutne robiť vonku. Môžete totiž ísť spolu s deťmi na verejné korčuľovanie, kde sa viete do sýtosti „vyblázniť“ a odreagovať sa. Ak máte radi radšej korčuľovanie pod holým nebom, môžete v prípade dlhodobo mínusových teplôt využiť zamrznuté jazero či rieku. Avšak najprv si poriadne skontrolujte, či je ľad dostatočne hrubý a pevný, aby ste sa vyhli prípadným nepríjemnostiam.

Sánky ako tradičné zimné radovánky

Kto z nás si nepamätá, ako sa v detstve chodil sánkovať na prakticky akýkoľvek svah. Sánkovanie je priam ideálnou náplňou zimných dní pre vaše deti. Stačí vziať si detské sánky a nechať deti sa vyšantiť na akomkoľvek priľahlom svahu. Je to skvelá zábava a zároveň aj šport, veď pri sánkovaní sa často aj poriadne nachodíte a nabeháte. Navyše sánkovanie je vhodné aj pre najmenšie deti.

S deťmi na lyže či snowboard

S deťmi môžete vyraziť aj na zjazdovku, kde si môžete užiť lyžovanie či snowboarding. V prakticky každom lyžiarskom stredisku už nájdete aj zjazdovky či dokonca školy určené pre deti, ktoré tam získavajú základy lyžovania či jazdy na snowboarde. Každopádne, určite počas zimy neseďte s deťmi doma, ale vyrazte s nimi von a užívajte si skvelé zimné športy.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!