Užite si relax pod štýlovým prístreškom – altánok v záhrade nech je vašou rodinnou pýchou!

Možností, ako si vychutnať letnú pohodu je hneď niekoľko. Rodinná dovolenka pri mori patrí už viac-menej k tradičným letným “energeťákom“. Aj keď vám na ňu zostanú úžasné spomienky a kopec nafotených okamihov, jej trvanie je obmedzené. 10 alebo 12-dňový pobyt síce dopomôže zregenerovať naše unavené telo, no leto sa týmto určite nekončí. Ďalšou starou známou letnou vychytávkou sú záhradné bazény. Áno, sú nám k dispozícii počas celej letnej sezóny, a preto ich tak milujeme! Lenže nezostaňme skromní a užime si letné pohodlie na maximum. Ak máte k dispozícii priestranný dvor alebo záhradu, rozhodnite sa pre ďalší krok – vstúpte do moderného rodinného altánku!

Po vybudovaní alebo priamom zakúpení altánku zistíte, že si takto môžete naplno vychutnávať čaro letného exteriérového súkromia obklopení prírodou na čerstvom vzduchu. Keďže ide o vaše vlastné záhradné “sídielko“, je len na vás, kde ho umiestnite, ako ho efektívne využijete a v akom štýle zmodernizujete. Buďte otvorení novým nápadom a zakrátko zistíte, že priateľom sa od vás nebude chcieť odísť.

Altánky sú väčšinou umiestňované v záhrade v príjemnom polotieni, kde nám majú poskytnúť odpočinok, slúžiť na posedenie s priateľmi a pritom netreba zabúdať na ich stále udržiavanie a estetický ráz. Ich konštrukcia je buď drevená alebo kovová, sú zhora kryté, a preto nás bezpečne ochránia pred nečakaným dažďom alebo vetrom. Mali by si zachovať svoju “vzdušnosť“, teda je to stavba s čiastočne uzatvorenými bočnými stenami.

Záhradný altánok – moja letná nonstopka!

Ako sme už uviedli, táto záhradná pýcha má jednu veľkolepú výhodu, ktorú práve v letnom období ocenia všetci rovnako. Chráni nás pred nečakanými poveternostnými zmenami či krátkou letnou spŕškou. Teda z bazéna už nebudete musieť zdupkať do izby, ale stačí, ak si prichystáte kávičku a hupnete priamo do altánku.

Altánky sme nazvali nonstopkami – áno, z jari, počas celého leta a dokým sa jeseň bude tváriť milo, možno si ich čaro vychutnávať plnými dúškami. Len tak pri čajíku, alebo spojiť grilovačku s posedením v altánku, no predovšetkým tento malý letný zázrak ocenia unavení rodičia. Ak sa v nich nájde dosť miesta, stačí vytvoriť pre deti menšiu herničku a už ich ani dážď nezastaví! Altánok sa stane jednoducho vašou súkromnou záležitosťou. Je len na vás, či sa rozhodnete pre minimalizmus aj ohľadom dekorácií, či priestor v nich skrášlite popínavými rastlinami, alebo ich umiestnite v blízkosti bazéna či pri okrasnej skalke. Využite ich podľa vlastných predstáv, len nech je leto 2018 vaším ďalším nezabudnuteľným zážitkom.

Foto: pixabay.com
 

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!