Užite si agroturistiku a bohatú kultúru v Kalábrii!

Ešte stále váhate, kam si vyrazíte na letnú dovolenku? Alebo ste už jednu absolvovali, no nebola pre všetkých naplnením letných snov? Polovicu dovolenkového obdobia už máme za sebou, dlho sa nerozhodujte, lebo sa ešte párkrát zobudíte a máme tu upútavky na vianočnú romancu. Radšej nebudeme predbiehať, ony si nás aj tak dolapia, len sme vás v týchto extrémnych horúčavách chceli aspoň trochu schladiť. Ak už u vás ďalšie zaujímavé tipy na dovolenku absentujú, dovoľujeme si vás pozvať do nádhernej Kalábrie.

Podľa niektorých je práve Kalábria najkrajším kútom Talianska, nachádza sa v jeho najjužnejšej časti, iných zas láka bohatou kultúrou, sčasti ovplyvnenou gréckymi tradíciami. Jedno však máte v tomto historickom kraji obmývanom Iónskym a Tyrhénskym morom viac než isté – región ponúka nádherné architektonické skvosty spolu s nezabudnuteľným výhľadom na krásne prírodné scenérie.

Prečo vás pozývame práve sem? Výhodou tejto zaujímavej talianskej oblasti s garanciou príjemného oddychu pri mori sú nepreľudnené pláže s krásnym zlatistým pieskom a čistotou žiariacim tyrkysovým morom. Okrem vylihovania na pláži si môžete vychutnať aj krásy talianskych hôr. V oblasti je niekoľko chránených parkov, ktoré vám predostrú úchvatné prírodné scenérie. Známe sú napríklad národné parky PollinoSila ponúkajúce okrem veľhôr aj čisté jazerá. Oblasť poskytuje dostatok možností aj pre milovníkov vodných športov – na svoje si prídu predovšetkým v blízkosti mesta Tropea nadšenci surfovania či potápania.

Turistická sezóna v Kalábrii sa začína približne v apríli a končí až v októbri. To znamená, že máte dosť času navštíviť napríklad históriou nabité mesto Amantea, alebo sa nechajte zlákať čarom menších talianskych mestečiek s úzkymi uličkami, ovocných sadov a večerné kúzlo zahájte výhľadom na romantický západ slnka.

Pôžitkárska Kalábria plná chutí a vôní!

Jednotlivé oblasti talianskej Kalábrie sú naozaj turistickým požiadavkám lichotivé, na svoje si tu prídu aj tí náročnejší. Aj napriek tomu, že je tu čo obdivovať, dovolenkárov netreba na pláži prekračovať. Turizmus je korigovaný, budete mať teda dostatok miesta pre seba a svoje turistické vyhliadky. Pre turistov najviac vyhľadávaná lokalita je Capo Vaticano. Čisté more, členité pobrežie a skalnaté útesy sú prednosťou tejto oblasti, vďaka čomu je čoraz viac obľúbená.

Na dovolenke v Kalábrii sa nudiť rozhodne nebudú ani milovníci agroturistiky. Oblasť je preplnená miestnymi farmami, zlákať na svoje chodníčky vás môžu aj ovocné sady plné citrónovníkov či pomarančovníkov a ak sa vám bude stále máliť, s chuťou sa zahryznite do typických kalábrijských feferónok. Len tam, kde sa snúbi bohatý vidiecky život s čistou prírodou a uvedomelou zodpovednosťou za spokojnosť turistov, možno odštartovať úspešnú letnú sezónu – Vitajte v Kalábrii!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!