Túžite po dokonalom balkóne?

Leto je za dverami a s ním prichádza aj najlepší čas na zveľadenie vášho exteriéru. Niektorí z nás poznajú luxus vlastnej záhrady a ostatný sa musia uspokojiť aj s balkónom. Nezúfajte však, ukážeme vám ako si z balkóna spraviť raj na zemi. Romantické večery či popíjanie drinku na balkóne je úžasný relax, tak si ho poďme spolu vylepšiť.

Vhodné kvety

Na balkóne nám neprežijú všetky typy kvetín či byliniek, preto je dôležitý správny výber rastlín. Na malé plochy sú vhodné najmä bylinky. Vyberte si napríklad mätu, medovku, bazalku atď. Bylinky sú, pri správnej starostlivosti, pomerne trvácne a v zimnom období ich jednoducho umiestnite do interiéru. Za vhodné sa taktiež považujú trvalky, letničky či izbové rastliny. Čo sa farieb týka, táto voľba je iba na vás.

Nezabúdajte ani na doplnky

Kvety či ranstinky máme úspešne zasadené. Poďme sa teda pozrieť na detaily, ktoré posunú výsledný efekt na ešte vyššiu úroveň. Čo sa doplnkov týka, je vhodné ak sa držíte farebnej kompozície kvetov. Na toto ročné obdobie sú vhodné farby: žltá, červená či zelená.

Ochrana pred škodcami

Po tom, ako ste vybudovali krásne dielo, určite by ste ho radi ochránili pred možnými nebezpečenstvami. Jedným z najväčších škodcov je vtáctvo. Používajte preto plašič vtákov a ochráňte porast na vašom balkóne. Plašiče vtákov fungujú na princípe vydávania hlasného zvuku. Vtáky daný zvuk, vychádzajúci z plašiča, vnímajú ako nebezpečenstvo a odlietajú preč. Vtáky sú zvukom rozrušené a dezorientované. Opudzovač vtákov ochráni váš vlastnoručne vybudovaný raj.

Typy na záver

  1. Pri výbere rastlín na váš balkón sa vyhýbajte kvetinám a bylinkam z obchodných reťazcov. Kvôli mäsovej výrobe majú rastliny kratšiu životnosť.
  2. Ak si nie ste úplne istí, výber rastlín konzultujte s pracovníkmi predajne. Tí vám najlepšie poradia, ktorá rastina je vhodná na váš balkón, v závislosti od svetovej strany.

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!