Trúfate si na vyšší level počas dovolenky? Pozývame vás tam, kde NUDA rozhodne nebude!

Ak ste boli so svojím tohtoročným výberom dovolenky spokojní a ešte stále vám v hlave šumí tá pravá prímorská atmosféra, zahájenie jesennej sezóny môžete spokojne odštartovať. Oddýchnutí a netrpezlivo očakávajúci nové výzvy v práci, v súkromí alebo vo svojich záujmových aktivitách sa môžete so všetkou odhodlanosťou pustiť do práce. Nabrali ste dostatok energie a sily v prírode, na čerstvom vzduchu či na rozpálenej pláži, a tak vám nič nebráni kúsok po kúsku si z nej odoberať pri stanovených úlohách.

Leto má slúžiť presne na to, aby sme trochu vypustili z hlavy bežné rodinné či pracovné problémy a buď samostatne alebo s úzkou skupinou priateľov si naplno užili tento výnimočný čas. Samozrejme, dovolenku si môžete dovoliť aj počas iných kalendárnych mesiacov, ale letný relax čerpajúci energiu zo slnečného vitamínu D je na nezaplatenie. Slnečné lúče rozohrejú všetky naše zmysly, podporia nás pozitívnou náladou a našim výletným nápadom tak nebude konca kraja.

Na druhej strane vôbec nemusí byť všetko tak, ako to opisujeme. Možno vaša tohtoročná dovolenková sezóna vôbec neprebiehala podľa vašich predstáv, nestihli ste navštíviť všetky miesta či atrakcie, ktoré ste si vopred naplánovali. Z dovolenky ste sa vrátili nanajvýš sklamaní a oddýchli ste si tak akurát pri teplej káve doma na terase. Aj také bývajú zážitky, no svet sa preto rozhodne nezrúti. Ak patríte k nezlomným a odvážnym cestovateľom, ktorí majú radi nové výzvy, pozývame vás okúsiť aj niečo netradičné, extravagantné, no nanajvýš intímne a rešpektujúce intimitu aj ostatných. Reč je o lákavých a stále viac vábivých nudistických plážach!

Aj nudistické pláže si zakladajú na rešpektovaní základných morálnych pravidiel!

V našich zemepisných končinách sme ešte často považovaní za konzervatívnych a neradi sa stotožňujúcich s rôznymi adaptačnými požiadavkami. Máme v sebe hlboko zakorenené svoje stanovené mantinely a neradi to meníme. Na všetko, čo sa vymyká podľa nás bežným spôsobom sa pozeráme cez prsty. Avšak rozhodne ani túto stránku našej osobitosti netreba paušalizovať. Možno už aj tieto stanovy bijú na lepšie časy a ani pre nás nebude také nepríjemné zakomponovať do svojho dovolenkového harmonogramu návštevu nudistickej pláže.

Vo svojej podstate má pobyt na nuda pláži hlboký súvis s prírodou, voľnosťou a neobmedzovaním svojej ľudskosti. Avšak presne tam, kde je masa ľudí na istom vyhranenom území, musia byť stanovené pravidlá, aby nezavládol zbytočný chaos a neporiadok. Nudistické pláže zasahujú do ľudskej intimity, súkromia, a preto sa na týchto miestach musíme správať maximálne citlivo. Je bežné, že sa tam budete opaľovať v evinom rúchu, no veľkolepé predvádzanie sa, vystavovanie a vyzývavé správanie je z morálneho hľadiska neprípustné.

Aby ste si zbytočne nespôsobovali trápnosti, udržujte istú osobnú zónu od ostatných, nepoužívajte fotoaparáty ani ako teľce neukazujte prstom na druhých. Inak si koledujete o napomenutie správcom. S partnerom sa môžete objímať, alebo skôr len držať za ruky, žiadne sexuálne prejavy nie sú akceptované. Pobyt na nudistickej pláži neznamená, že ak sú zakázané plavky a iná odev, všetko potrebné máte nechať doma.

Osuška je potrebná aj zo samotného hygienického hľadiska, slnečné okuliare, klobúk či šilt zase zo zdravotného. Samotné opaľovanie sa na slnku žiada dostatočnú ochranu krémom s vysokým UV faktorom a po piesku bez vhodnej plážovej obuvi by sa vám taktiež chodilo len veľmi ťažko. Na nudistickú pláž musíte mať istú dávku silnej a vyspelej osobnosti, inak hneď pri samotnom vstupe nadobudnete pocit, že medzi túto spoločnosť nepatríte. Preto tieto miesta neberte ako humorné spestrenie pobytu v destinácii, ale vstupujte na ne s dostatočným rešpektom a úctou voči všetkým prítomným.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!