Trendy z týždňov módy pre jeseň/zimu 2018: Poďme si ich pripomenúť!

Prehliadkové móla Fashion Weeku sú síce už plné módnych trendov na jar/leto 2018, ale nás, obyčajných smrteľníkov, skôr zaujíma, v čom prežiť a užiť si nadchádzajúcu zimu. Takže sa poďme vrátiť na prehliadkové móla o pol roka späť a mrknúť sa, ako vyzeral módny diktát.

Aj keď milovníkov zimy zachvátil smútok, že pekné počasie je definitívne preč, nastal skvelý čas pre milovníkov módy! Pretože je chladnejšie, potrebujeme oveľa viac vrstiev oblečenia, a to nám otvára viac možností kombinovania. Tak v čom teda vyraziť?

Kocky, kocky a ešte raz kocky

Tohtoročnej jeseni a zime kraľujú kocky a aspoň jeden trendy kúsok vo vašom šatníku nesmie chýbať. V kockovanom outfite vyrazili modelky Versace, Michaela Korsa aj Diora, a to v kockách rôznych tvarov aj farieb, napríklad aj výrazných ako je ružová, žltá či oranžová. Vystavte svoje nohy v kockovaných nohaviciach trebárs v šedivých či pastelových odtieňoch, chybu neurobíte ani kockovaným kabátom. Nezabudnite, že kockovaný outfit je potreba vyvážiť výrazne ženským prvkom, ako sú pekné lodičky, čižmy či trebárs elegantná kabelka.

Biznis štýl aj vo voľnočasovej móde

Aj keď nie ste podnikateľka a nemusíte sa každý deň obliekať ultra formálne, prvky z biznis sféry do trendov tohtoročnej jesene a zimy patria! K džínsom si oblečte vypasované sáčko, letia aj výrazne strihané saká s odhaleným dekoltom alebo naopak vymeňte džínsy za oblekové pepito nohavice. Niektorí módni návrhári sa neboja extrémov, napríklad taký Alexander Wang pridáva asymetrické výstrihy, najrôznejšie prestrihy a robí z pôvodne biznis kúskov oblečenie, v ktorom môžete vyraziť večer do baru.

Farebné pančuchy sú zase trendy

Aj keď by sa mohlo zdať, že móda farebných pančúch skončila pred piatimi rokmi, módny návrhári sa ich tento rok pokúsili vzkriesiť. Nechýbali na prehliadkovom móle Jeremyho Scotta, Adama Sellmana či Anny Sui. Rozhliadli sme sa po našich uliciach a môžeme tento trend odporučiť. Na kanárikovo žltou či fuksiovo ružovou to síce moc nevyzerá, ale modrá, zelená aj napríklad červená vyzerajú skvele, rovnako tak ako najrôznejšie vzory – aj keď vám pätnásť bolo už veľmi, veľmi dávno.

A ako je to s obuvou?

Na obuvi sa módni návrhári vybláznili a nie je divu, že to je tak trochu všehochuť bez jasnej trendovej línie. Na jednej strane stále frčí metalický, strieborný lesk, na druhej strane si môžete na nohy obliecť aj kockované či výrazne vzorované topánky. Jedno je ale isté – nezabúdajte na poriadny guľatý podpätok, pretože ten sme videli na všetkých prehliadkových mólach.

Foto: otto.sk, lifeofv.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!