Trendy mini kabelky na niekoľko praktických využití!

Zavládla nuda, chaos alebo len potrebujete spestriť svoju zbierku trendy kabeliek? Myslíte si, že je v nej zahrnutý aj posledný módny výkrik? Aktuálne trendy kabelky len s ťažkým srdcom dokážu niektoré decentné dámy považovať naozaj za kabelky. Vymykajú sa teda strihu klasických kabeliek či tašiek. Iné dámy ich zas striktne označujú za prvky pánskej či detskej módy. Kde je teda skutočná pravda?

Niekde medzi tým… Aktuálne trendy opäť oživili myšlienku praktických puzdier, respektíve kapsičiek na krk. Pôvodne slúžili predovšetkým na nevyhnutné drobnosti (školopovinných) detí alebo ako prvok pragmatickej pánskej módy. Väčšinou v nich boli kľúče, zopár drobných či dôležité kartičky a doklady. Rodičia ich jednoducho “zavesili“ deťom na krk v domnienke, že takto nemôžu nič dôležité zapatrošiť. Ale môžu…

Spomedzi mužov uprednostňovali tieto zaujímavé puzdrá na krk väčšinou tí, ktorí doslova nenávideli tašky cez rameno alebo tzv. ľadvinky. Našťastie aj móda rýchlo napreduje, a tak už ťažkopádne ľadvinky s množstvom zbytočných vreciek a zipsov prešli niekoľkými inováciami. Dnes sú dostupné aj v typickej dámskej variante. Klasický ľadvinkový tvar nahrádza napríklad elegantné puzdro v štýle listových kabeliek. Sú dostupné v nežných ženských odtieňoch a často aj doplnené jemnými detailmi. Nechýbajú im strapce, mašličky, trblietavé kamienky či nadčasové kvetinové vzory.

Veľký boom v zašlej sláve kapsičiek na krk

Ak hovoríme o veľkých zmenách v tradičných kapsičkách, treba tieto aktuálne módne doplnky nazvať pravými menami. Zabudnite teda na jednoduché kapsičky a puzdrá, nastávajúca sezóna praje elegantným mini kabelkám na krk. Nejde teda o žiaden detail v pomenovaní, zmenám podlieha aj ich použitie a “ladnosť“ s ostatnými časťami outfitu.

Mini kabelky na krk už totiž vyhovujú vkusným a aj praktickým požiadavkám decentných dám. Aj keď sú stále dostupné v typických pánskych či detských prevedeniach, za uplynulé mesiace prešli rôznymi výstrednosťami. Skrášľuje ich jemný semiš, luxusná koža či nestarnúce háčkované vzory. Na elegancii im značne pridáva zlatá retiazka či flitrované detaily.

Okrem estetických požiadaviek spĺňajú aj kritériá jednoduchého, ale zato viacfunkčného využitia. Sú nielen kabelkami, ale aj výraznými “šperkmi“ k outfitu. Viaceré dámy ich preto rady kombinujú aj s typickými väčšími kabelkami. Dajú sa nosiť nielen okolo krku, ale aj cez rameno či pás. Jednoduché a praktické využitie týchto mini kabeliek dokazuje minimálne jedna hlbšia priehradka na cennosti a zaujímavý držiak na kľúče. Vďaka týmto elegantným mini kabelkám už nebudete musieť zápasiť s neporiadkom a chaosom. Jednoducho sa na to v nich nenájde dosť miesta.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!