Tipy na zaujímavé výlety v Košiciach a blízkom okolí

Ak pochádzate z východného Slovenska, alebo sa tam v najbližších dňoch chystáte, máme pre vás tipy na zaujímavé turistické miesta. Takto si môžete vyplniť voľný čas s deťmi aj cez blížiace sa jesenné prázdniny. Ak sú pre vás víkendy nekonečným príbehom, prezrite si nasledujúcu ponuku. Zaraz zistíte, koľko atraktívnych miest ukrýva metropola východu.

Je rozdiel, či sa na výlet chystáte vo dvojici s partnerom alebo aj s deťmi. Vtedy si treba vyhliadnuť miesta, kde si príde každý na svoje. Deti sa isto nebudú tešiť z  múzejnej prednášky alebo pri obdivovaní kultúrnych dedičstiev. Za takých okolností je najvhodnejšie rozvrhnúť prázdninový harmonogram na spoznávaciu, kultúrnu časť a zábavné voľnočasové aktivity.

Aj keď Slovensko vo všeobecnosti nepatrí k rozľahlým krajinám, rozhodne sa nemusíme hanbiť za jeho či už národnú, prírodnú alebo spoločensko-kultúrnu bohatosť. Máme čo obdivovať a je tu nespočetne veľa možností na efektívne trávenie voľného času. Preto sme sa rozhodli priblížiť vám aspoň kúsok zaujímavých miest a pamiatok v Košiciach a blízkom okolí.

Aby ste si jesenné prázdniny užívali na miestach, kde to žije oddychom, vzdelaním a zábavou

Zaujímavým miestom, kde sa kombinuje učenie hrou, je aj obľúbené zábavno-technické centrum Steel Park. Návštevníkom ponúkajú aktívne hranie, ktoré je výsledkom vedeckých poznatkov z odboru hutníctva, strojárstva, fyziky či chémie. Presne takýmto kreatívnym pohľadom na štúdium vedy a techniky si najjednoduchšie získate priazeň mladých. Možno ani nezistia, ako efektívne sa vyhrali s rôznymi vedeckými hračkami.

Byť v Košiciach a nezastaviť sa pri nádhernej gotickej katedrále v centre mesta je takmer neodpustiteľné. Ten, kto ju pozná len z fotografií, musí napríklad v jeden príjemný jesenný víkend zistiť, aký je maličký oproti tejto 60 m vysokej dominantnej pamiatke.

Ak ste zástancom voľnočasových aktivít plných hier a zábavy, tak by ste nemali obísť relaxačno-športový areál Alpinka. V súčasnosti patrí k najväčším lákadlám lanový park z viac než 20 prekážok, kde si preskúšate svoje horolezecké zručnosti. Moderná výzva, ktorú by ste rozhodne nemali ignorovať!

Ak budete mať energie stále za desiatich, vyskúšajte jedinečnú kavečanskú bobovú dráhu pred areálom do ZOO. Bobová dráha je unikátnou adrenalínovou atrakciou pre skúsenejších a predovšetkým odvážnych turistov. Tvoria ju extrémne zákruty, zlomy aj tunely. Miestami môžete dosiahnuť 60 kilometrovú rýchlosť. Ak je niečo zo spomínaného presne tým, čo počas voľných dní chcete zažiť, neodkladajte výlet do okolia Košíc na neurčito. Mesto je nádherné a vy určite potrebujete zmeniť prostredie aj vzduch!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!