Tipy a triky ako urýchliť predvianočné upratovanie

S vianocami sa spája nielen varenie kapustnice a pečenie perníkov, ale aj upratovanie.

Pranie, vysávanie, umývanie činností je mnoho a človek častokrát nevie kde začať. Na trhu je mnoho technologických vychytávok, ktoré vám prácu uľahčia. Upracte si tieto vianoce svoju domácnosť ako profesionál.

Pranie

Hory prádla ktoré vzniknú pri vianočných aktivitách nemusia byť pre vás strašiakom. Pre zvýšenie kvality prania je dobré práčku i filtre vyčistiť čistiacimi prostriedkami. Zanesená špina na okrajoch síce nie je viditeľná, no môže napáchať škodu ako na oblečení, tak aj v samotnej práčke.

V dnešnej dobe sú na trhu práčky, ktoré je možné spárovať s vaším mobilným telefónom. Cez aplikáciu si zvolíte program i teplotu a práčku spustíte aj z práce či autobusu. Po príchode domov na vás bude čakať čerstvo vypraná bielizeň.

Vysávanie

Ak vás nebaví ťahať za sebou ťažký vysávač, ideálnym riešením sú centrálne a robotické vysávače. Robotické vysávače sú síce dizajnovo zaujímavé, no fungujú na podobnom princípe ako klasické vysávače. Pri vysávaní sa vyfiltrovaný vzduch dostáva opäť do priestoru. Čistota závisí od kvality a účinnosti filtrov, ako aj od  tesnení použitých vo vysávači. Centrálne vysávače odsávajú nečistoty či prach z obytného priestoru, a tým zbavujú priestor prachu a ďalším alergénov.

Čistenie

Utierky, či dokonca rukavica z mikrovlákna, sú skvelým pomocníkom do každej domácnosti. Nevyžadujú si použitie čistiacich prostriedkov. Stačí využiť suchú handričku, poprípade si ju namokriť. Mikrovlákno pritiahne čiastočky prachu, a preto sú vhodné na čistenie nábytku, umývadiel,vaní či skla.

Umývanie

Parné mopy sú ideálnou alternatívou ku klasickým mopom pre každú domácnosť. Ako hovorí samotný názov, čistenie funguje na princípe pary a efektívne odstraňuje nečistoty ale aj baktéria a iné mikroorganizmy. Vďaka využitiu pary z čistej vody nie je potrebné dokupovať ďalšie čistiace prostriedky.

Parné mopy je možné využiť na umývanie podlahy, parkiet, dlažby ale aj kobercov.  Silu pary využívajú aj parné čističe, ktorými môžete dokonale vyčistiť okná, dvere, zrkadlá či dokonca varné dosky. Do parných čističov a mopov síce zainvestujete ale rýchlosť upratovania vás presvedčí o dobrej kúpe.

Komplexné upratovanie si vyžaduje čas. Jednotlivé fázy si naplánujte systematicky vopred. Technologické vychytávky sa dnes týkajú len mobilných telefónov, počítačov či televízorov. Centrálne vysávače, smart práčky, či parné mapy sú dobrou investíciou. Vianoce predsa nie sú o upratovaní ale o oddychu s najbližšími. Zrelaxujte sa pri vianočných rozprávkach a upratovanie nechajte na šikovných domácich pomocníkov.

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!