Tieto atrakcie v Nízkych Tatrách vás pobláznia

Turistika či prechádzky nie sú pre každého, no užiť si nádhernú prírodu Nízkych Tatier láka všetkých. Vaše kroky však nemusia vždy smerovať len na turistické chodníky. V oblasti Nízkych Tatier sa ukrýva aj viacero lákavých atrakcií, ktoré si určite užijete.

Mini Slovensko

Hrad Strečno, starobylú levočskú radnicu, Bojnický zámok ale aj mnoho iných nádherných slovenských pamiatok nájdete na jednom jedinom mieste – v Liptovskom Jáne. Vďaka tomu, že sú presne 25-krát zmenšené, môžete si ich poriadne pozrieť zo všetkých strán. V unikátnom parku Mini Slovensko zatiaľ nájdete 18 miniatúr a záhradnú železnicu, ktorú staviteľ Kamil Fischer neustále dopĺňa o ďalšie technické či kultúrne pamiatky Slovenska. Dokopy by ich malo byť 30. Park s takmer hektárovou rozlohou nájdete na začiatku Jánskej doliny a patrí medzi tie atrakcie v Nízkych Tatrách, ktoré by ste určite nemali obísť.

Zoo Kontakt

Pri návšteve Zoo Kontakt v Liptovskom Mikuláši máte svet zvierat úplne na dotyk. So zvieratami, ktoré sa narodili v ľudskej opatere, zažijete priamy kontakt. Okrem toho sa dozviete rôzne zaujímavosti zo života zvierat a dokonca aj odpovede na otázky, ktoré vás zaujímajú. Kontaktná ZOO je otvorená celý rok a na návštevníkov v nej čaká viac ako 400 zvierat, pričom ich počet neustále rastie. Pobyt so zvieratami si užijú nielen deti, ale aj dospelí.

Hurricane Factory Tatralandia

Menšie adrenalínové dobrodružstvo môžete zažiť aj v jedinom aerodynamickom tuneli na Slovensku. V Hurricane Factory Tatralandia si môžete vyskúšať, aké je vznášanie sa či lietanie. V presklenej letovej komore zažijete rovnaké podmienky ako pri voľnom páde. Nemusíte sa ničoho obávať, lietanie prebieha pod neustálym dohľadom skúseného inštruktora a nemusíte mať žiadne predchádzajúce skúsenosti.

Foto: Bigstockphoto.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!