STOP horúcemu a sparnému vzduchu v izbách!

Tipy na ochladzovanie priestorov sú v týchto dňoch nad zlato! Cez deň nás ťaží horúci a v noci taktiež nie veľmi osviežujúci vzduch. Jedným z riešení je kúpa klimatizácie, no vzduch v miestnostiach sa dá ochladzovať aj ďalšími zaujímavými metódami. Sú oveľa lacnejšie a taktiež vás presvedčia o svojich kvalitách.

Ako vetrať v sparnom lete? Minimálne a najlepšie zrána. Do izieb potrebujete dostať príjemný chladný vzduch a čo najdlhšie ho udržať. Roztvorte okná dokorán, urobte menší prievan a len čo pocítite mierne teplo, okná pozatvárajte. Vetranie sa v týchto dňoch týka aj tých najmenších priestorov. Pootvárajte skrinky, skrine a rôzne komody, kde sa teplo udržiava a v noci vás oberá o príjemný komfort. Stiahnite žalúzie, rolety tak, aby sa v izbách dostatočne tienilo.

Na čo treba v lete myslieť, keď sa chcete doma skutočne schladiť?

Niekto si v týchto dňoch pomáha tieniacou clonou z auta alebo zospodu namočenými závesmi. Takýto „mokrý efekt“ si v izbách vytvorte podvečer, aby sa vám príjemne spalo. Iní ochladzujú priestory aj rozvešanými mokrými osuškami na oknách. V izbách sa odporúča mať aspoň jednu misku naplnenú kockami ľadu. Chladivý efekt znásobíte zapnutím ventilátora tesne pred misou.

V lete si doprajte kvalitné bavlnené, saténové či ľanové materiály, a to nielen na šatách, ale aj prikrývkach, na dekoráciách a rôznych doplnkoch v miestnosti. Dôležité je, aby ste z izieb teplo odrážali a nepodporovali jeho pohlcovanie. Dosiahnete to napríklad bielou a inými svetlými farbami. Aj na to treba v lete myslieť, keď sa chcete v izbách skutočne schladiť!

Obmedzujte teplo, ktoré sa po izbách šíri vplyvom umelého svetla z tv, notebookov a lámp. Ako nočné lampy teraz viac využívajte led osvetlenie so studeným efektom. Menej trávte čas v kuchyni varením a pečením. Aj z unikajúcej pary sa šíri teplo. Radšej si doprajte pobyt vonku na čerstvom vzduchu, kde sa dá taktiež perfektne osviežiť a najesť. Užívajme si slnka, dokým sa ešte dá!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!