Starostlivosť a líčenie suchej pleti

Vonku sa začína otepľovať a za pár týždňov sa budeme chcieť ukázať v plnej kráse. Opäť sa nám zapáčia dlhé prechádzky a pobyt na čerstvom vzduchu. Slnko nás pošteklí prvými lúčmi, a tak si ľahšie všimneme aj svoje menšie kozmetické prehrešky. Chceme sa páčiť, no predovšetkým musíme mať samy zo seba dobrý pocit. Každá sme nespokojná na svojej celkovej vizáži s niečím iným. Dnes vám priblížime, ako sa o seba starajú a líčia ženy so sklonom k suchej, podráždenej pleti.

Suchá, citlivá a podráždená pleť je záležitosťou na niekoľko mesiacov, možno aj rokov. U niektorých žien sa prvé príznaky začnú objavovať v puberte a ani v zrelej dospelosti nie je tento problém natrvalo odstránený. Treba k tomu zaujať trpezlivý a dôsledný prístup, inak budú pozitívne výsledky v nedohľadne.

Ženy so suchou a veľmi citlivou pleťou to majú pri líčení dosť sťažené. Nech si na dokonalom mejkape dajú akokoľvek záležať, ten sa razom zmení na stovky šupiniek a červených “máp“. Neplačte pred zrkadlom, aj so suchou pleťou sa dá zatočiť! Základ spočíva v správnej starostlivosti a vhodnej kozmetike.

Suchej pleti neprospievajú žiadne extrémne zmeny. Možno si budete pripadať, ako by ste bojovali s veternými mlynmi, no ani slnko, ani mráz vašu pleť komplexne neuzdraví. Ponúkame ďalšie upozornenie, a to v súvislosti s negatívnym účinkom pri častom kontakte s vodou.

Ak už ani voda, čo teda pomôže suchej a precitlivenej pleti?

Suchá a dehydrovaná pleť sa prejavuje množstvom drobných šupiniek a červených ložísk. Sprevádza ju nepríjemné svrbenie, je napnutá a pôsobí drsným dojmom. A presne o to nemá žiadna z nás záujem. Treba začať dostatočne prijímať tekutiny, stravu bohatú na vitamín D, zdravé tuky a čajové zápary hlavne z mäty a púpavy.

S kozmetikou opatrne! Ak už, tak si vyberajte z radu špeciálnych prípravkov pre suchú a citlivú pleť. Odporúča sa vymeniť ťažké mastné krémy za hydratačnejšie oleje bohaté na prírodné zložky. Zaujímajte sa preto o celý rad kokosového, mandľového či jojóbového oleja. Ideálna je pre vás kozmetika z morských rias, bambucké maslo a regeneračný píling pre daný typ pleti. Na noc používajte výživné krémy a aspoň raz do týždňa si doprajte hydratačnú masku.

Pri líčení problematických miest uprednostňujte techniku “vklepkávania“ a jednotlivé hydratačné séra nechajte dostatočne vstrebať. Keďže sa pri tomto type pleti používajú mastnejšie, respektíve olejovejšie preparáty, kozmetika na vstrebanie potrebuje čas. Ženy s citlivou a suchou pleťou sa pri líčení musia vzdať všetkých obľúbených práškových mejkapov. Možno ich použiť len vo veľmi malom množstve na záverečnú fixáciu. Vhodné sú ľahké krémové mejkapy, ktoré svojou konzistenciou nezaťažia pokožku. Aj suchá pokožka potrebuje dýchať a vyzerať perfektne!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!