Prečo by ste mali leto stráviť pri Jadranskom mori?

Najčastejšie si letnú dovolenku vyberáme podľa konkrétnych destinácií a ubytovacích možností. Pred odchodom na dovolenku upriamujeme pozornosť na množstvo kvalitne spracovaných recenzií, aby sme sa čo najviac o danej oblasti dozvedeli. Očakávame príjemný a rozľahlý hotelový rezort s opaľovacou terasou a čo najmenšou vzdialenosťou od mora.

Od pobytov v dovolenkových destináciách očakávame všetko možné, no len málokedy hľadáme liečivý raj pre telo aj dušu. Prizrime sa na celú škálu dovolenkových možností, no predovšetkým z hľadiska čistoty, príjemného podnebia a liečivých účinkov. Takým je napríklad aj blahodarné a tak obľúbené Jadranské more.

Nie je more ako more a rozhodne niet ani ideálnej dovolenky. Jadranské more sme si ako vhodný tip vybrali aj preto, že je nám blízke, obľúbené a cenovo dostupné. Jadranské more sa tak každoročne stáva miestom oddychu, zábavy a navštevovania zaujímavých miest. Jadranské more sa rozprestiera medzi Apeninským a Balkánskym polostrovom. Vody Jadranu obmývajú Taliansko, Chorvátsko, Slovinsko, Bosnu a Hercegovinu, Čiernu Horu a Albánsko. Je súčasťou Stredozemného mora. Vzhľadom na jeho konkrétnu stranu sa menia aj podmienky na jednoduchý, pozvoľný vstup do mora či na členitosť a dĺžku jednotlivých ostrovov.

Vráťte sa z dovolenky oddýchnutí a zdraví! Vhodným tipom sú na to prímorské jadranské oblasti

Oblasti Jadranu sa najčastejšie opisujú ako obľúbené európske destinácie na tých najkrajších a najvyhľadávanejších plážach. Už približne desať rokov sa im pripisuje aj vysoká kvalita a čistota jadranských vôd. Jadranské pláže, respektíve chorvátske jadranské pláže sú jedny z najčistejších a voda dokonale priezračná a azúrová.

Ďalšie pozitívne hodnotenie v súvislosti s Jadranským morom sa týka množstva liečivých, ozdravujúcich účinkov. To je dôsledkom vysokej koncentrácie soli. Tá s ľudským telom dokáže jednoducho hotové zázraky. Vo vodách Jadranu sa liečia rôzne kožné ochorenia, ako napríklad psoriáza, akné či problémy horných dýchacích ciest a astma. Poďte zrelaxovať a dopriať si úžasnú morskú terapiu k Jadranu!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!