Pokožka v očnom okolí. Ako sa o ňu starať a vyživovať?

Starneme, starne aj naša pokožka a rozhodne tieto zmeny na tele nezastavíme. Procesy starnutia možno však účinne spomaliť, a tak aj redukovať príznaky. Prvé a zároveň veľmi viditeľné prejavy, že nám roky pribúdajú, súvisia s tvorbou vrások. Nič príjemné a zvlášť pre ženu. Vrásky pribúdajú aj v citlivej očnej oblasti. Tá si vyžaduje špeciálnu starostlivosť a výživu. Tak jej ju jednoducho doprajme!

To, že zanedbávate starostlivosť o pokožku v očnom okolí, sa prejaví nielen tvorbou vrások, ale aj tmavými a opuchnutými vačkami. Tieto príznaky spôsobujú, že pokožka na týchto miestach vyzerá staršie a unavene. Veľmi dôležitú úlohu v ochrane očného okolia predstavuje aj špeciálna kozmetika.

Vždy je nevyhnutná prevencia a „šetrenie si očí“

Výbornou regeneráciou je spánok, obklady z domácich surovín, dôležitá je ochrana očí pred slnkom a aj umelým svetlom. Pôsobenie intenzívneho svetla nás núti šúchať si oči, pokožku tým viac dráždime a poškodzujeme jej citlivé tkanivo.

Okrem výživných revitalizačných krémov sú dnes dostupné špeciálne náplaste na ošetrenie okolia očí. Pôsobia relaxačne, uvoľňujúco a dostatočne zlepšujú štruktúru kolagénu. Účinkujú hydratačne. Vyhladzujú jemné vrásky a podporujú pružnosť pokožky. Vždy si treba všímať zastúpenie vitamínu A. Ten je dôležitým elementom pre produkciu kolagénu a elastínu. Vyhladzuje, zmierňuje a zosvetľuje tmavé kruhy pod očami.

Pozitívne účinkujú aj rôzne domáce masky a obklady. Dôležitou surovinou je podľa mnohých mlieko. Zmierňuje príznaky unavených očí a vďaka svojmu vysokému obsahu bielkovín pokožku dostatočne vyživuje. Na pokožku v očnom okolí pôsobí priaznivo aj domáca maska z ananásu. Obsahuje enzým bromelín, ktorý je pre krásu našich očí hotovým elixírom. Elixírom je aj harmanček. Stačí 20 minút pravidelného domáceho ošetrenia a vaše oči budú prekrásne!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!