Ostrov Elba očarí aj vášnivých dobrodruhov

Už teraz vám nedá spávať myšlienka na leto a perfektnú dovolenku? Rozhodne je ten správny čas na výber vhodnej destinácie. Aj tak sa vaše plány po dohovore s deťmi či partnerom ešte niekoľkokrát zmenia. Prvoradé je získať si všetkých členov na svoju stranu zaujímavými informáciami o tej-ktorej destinácii.

Ideálne je, ak daná oblasť poskytuje viacero možností pre spestrenie oddychu, spoznávania prírodných krás a aj dostatok kultúrneho vyžitia. Dovolenku si treba užívať naplno. Neobmedzujte sa počas relaxovania na pláži. Doprajte si k tomu aj svoj obľúbený miešaný drink a čerpajte energiu v príjemnom cestovateľskom prostredí. Takým je aj napríklad nádherný ostrov Elba. Spoznávajte jej krásy počas tohtoročnej dovolenky. O príjemné zážitky a energické okamihy tam rozhodne nebude núdza.

Nestrácajte sa v mapách a atlasoch. Ostrov Elba nájdete v Toskánskom súostroví. Je tretím najväčším talianskym ostrovom. Hneď po príchode sa vám naskytne pohľad na rôznorodé pláže, priezračné more, bohatú vegetáciu a perfektne zalesnené oblasti. Tie sa dajú okamžite využiť na horskú turistiku, prechádzky po náučných chodníkoch či bicyklovanie. Strieda sa tu kontrastný ruch na pláži v spojitosti s príjemnými a tichými uličkami. Taliansko je vo všeobecnosti známe temperamentom a živelnosťou, ktorá prechádza do všetkých oblastí spoločenských, ale aj prírodných krás.

Čo jednoznačne musíte vidieť a precítiť na tomto krásnom talianskom ostrove?

Obľúbeným letoviskom, kde možno zažiť príjemnú dovolenku vo dvojici, ale rozhodne sa tu nebudú nudiť ani deti, je Lacona. Pláž na oddych a rekreáciu je dostatočne rozľahlá. Poskytuje teda základné vybavenie pre vodné aktivity, občerstvenie v tamojších blízkych reštauráciách a baroch.

Kto zavíta na Elbu, je priam povinný absolvovať výlet do skvostného a historického Portoferraio. Je to hlavné mesto spomínaného letoviska, kde takmer na každom kroku vás sprevádza história a úcta k slávnemu Napoleonovi. Je tu mnoho kaplniek, kostolíkov či priamo na námestí jeho niekdajšia rezidencia.

Ak na ostrov Elba prichádzate s cieľom aktívneho relaxu, možno sa pre vás zaujímavou stane práve oblasť Bagnaia Lido. Aj tu sa strieda historická atmosféra s modernými turistickými vyhliadkami. Zaujímavosťou je tu starobylý hrad Volterraio, ktorý dnes poskytuje priestor na cyklistickú turistiku popri nádherných scenériách a výhľad na čisté a priezračné more. Radosť zo spoznávania krás ostrova Elba môžete zažiť aj počas vlastných dovolenkových aktivít. Elba všetky vaše očakávania rozhodne podporí!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!