Niekoľko rád, ako si ustrážiť svoje domáce pohodlie aj v spoločnosti televízneho prijímača

Sledovanie televízie sa stalo pre nás už osvojenou každodennou rutinou, pri ktorej postačí pohodlne sa usadiť do kresla, natiahnuť nohy cez pohovku a nechať sa unášať aktuálnou ponukou jednotlivých programov. Televízne stanice rozhodne nie sú skúpe na množstvo variabilných senzácií, a preto je na čo sa zadívať. Niekedy si ani neuvedomujeme, že sme pri zapnutej televízii presedeli celý večer a už by aj bolo na čase ísť si ľahnúť.

O tom, ako sa častým a dlhodobým sledovaním televíznych programov dobrovoľne pripravujeme o zdravý zrak a aj sluch, rozhodne netreba diskutovať. Žiadne zariadenie vyžarujúce umelé svetlo a vydávajúce zvuk taktiež nešetrný k ľudskému zdraviu by nemalo byť s nami v tesnej a ani v častej blízkosti. Lenže kto už by si dnes dokázal predstaviť obývaciu izbu v tom najdokonalejšom dizajne, no bez plochej televíznej obrazovky na stene či stolíku? Snáď asi len málokto! A to ticho, ktoré by zavládlo, len čo by sme si uvedomili, že sa ani nemáme o čom poriadne pozhovárať.

Televízia je vo svojom prvotnom pláne klasické elektrotechnické zariadenie na odosielanie aktuálnych informácií či veľkolepých senzácií a bulvárnych plátkov, o ktoré má verejnosť taktiež veľký záujem. Pokým aj ku konzumácii týchto správ pristupujeme s istým uznaním, pritom si zachovávame aj svoju vlastnú bariéru, za ktorú už nevpúšťame žiadnu informačnú masu, situáciu máme dôveryhodne pod kontrolou.

Ak sa nám už takéto klikanie vymyká spod kontroly a je to v dôsledku nášho zlozvyku či priveľa voľného času, treba to včas podchytiť. Ale aj to sa dá uplatniť vo všeobecnosti na príklade ďalších iných moderných “závislostí“. So samotným televíznym prijímačom v domácnosti sa odkrývajú aj ďalšie iné problémy.

Jedna vám v domácnosti nestačí? Kúpu ďalšej si starostlivo premyslite!

To je snáď jedným z tých najčastejších problémov, ktoré sa vo viacpočetných rodinách riešia na dennom poriadku. Mladší chcú sledovať reality show a rodičia nejakú historickú ságu. Alebo naopak! Ešte predtým ako deckám zakúpite televízor do ich vlastnej izby, ustrážte si, či naozaj nebudú zanedbávať svoje povinnosti. Oblečenie nech je v skriniach uložené, nie nahádzané, do školy nech majú včas všetky zadania vypracované a nie v noci pri svetielkujúcej telke píšu ako strhaní.

Spálne vo všeobecnosti nie sú najideálnejším miestom na umiestnenie televíznych prijímačov. Ak sa naučíme zaspávať pri zapnutej televízii, zmeny svetla a hlučný šum nás bude oberať o pokojný a neprerušovaný spánok. A to sa skôr či neskôr na našom fyzickom a rovnako aj duševnom vývine prejaví.

Televízory často môžete nachádzať aj v kuchyni. Ešte tá samotná príprava jedál sa dá takýmto spôsobom spríjemniť aj skrátiť, no už výsledné stolovanie by malo byť v sprievode vypnutého televízneho prijímača. Televízny prijímač či už umiestňujete na stenu, stolík alebo výsuvný kovový držiak, udržujte vo výške očí sediaceho človeka. To znamená približne 100cm od zeme. A už vám nič nebráni v tom, aby ste sa pokojne usadili a sledovali, čo sa deje doma i vo svete.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!