Neobyčajné využitie pančúch

Prvé nylonové vlákno bol predstavené verejnosti v roku 1938. Spôsob prezentácie však nebol celkom klasickým. Orientoval sa na samotných užívateľov tohto odevu, teda lepšie povedané užívateľky, ženy. Rozhodol tak Charles Stine, neusporiadal klasickú tlačovú konferenciu, ale namiesto toho tento vynález predstavil zhruba trom tisícom ženských klubov. Prezentované boli pančuchové nohavice na modelkách v New Yorku. O dva roky neskôr sa predaj tohto oblečenia vyšplhal až na 64 miliónov párov pančúch.

Základná časť odevu ženy

Dnes sú pančuchy záležitosťou každej ženy a nejedna by si bez nich svoj život nevedela predstaviť. Vyrábajú sa aj špeciálne kolekcie 3D pančúch, ktoré dokážu zakryť každý nedostatok.

Prvá pomoc

Najhoršou katastrofou ale je, keď vám „utečie očko“ a nemáte po ruke náhradné pančucháče. Ak doteraz nevykuklo z topánky či spod sukne, je ešte šanca na záchranu. Ak máte po ruke lak na vlasy, nastriekajte ho na dierku a lak utekajúce vlákno prilepí k ostatným.

Všestranné využitie pančúch

Rovnako tak funguje bezfarebný lak na nechty. Menej známe je, že utekajúce očko pomôže zastaviť kúsok mydla. Stačí ho ním dôkladne namazať

Viem, že je to dámsky odev, spolu s ktorým sa vyberá aj vhodné spodné prádlo podeň a zároveň s ním si možno tiež vyberiete push up podprsenku. Pančuchy sa však dajú využiť aj inak, o čom ste zrejme nevedeli. Ideálne by sme odporučili tie nové, no pokiaľ aj tie staré prejdú procesom prania a čistenia, nič sa nestane.

Čistá kefa na vlasy

Pokiaľ si chcete zachovať vašu kefu na vlasy dlhodobo čistú, alebo jednoducho neznesiete pocit jej čistenia, pomôžu vám pančuchy. Stačí ak si vystrihnete asi 5 cm dlhý pás a natiahnete ho cez ihličky kefy. Ak by to nešlo hneď, môžete si pomôcť špendlíkom.  Tkaninu je potrebné natlačiť až priamo k podložke kde sú ihličky uchytené. Keď bude kefu potrebné potom vyčistiť, jednoducho nylon stiahnete a všetko bude bez problémov hotové a ako nové.

Foto: pixabay.com