Nástenka: na plánovanie a prehľadné informácie aj vo vašej domácnosti!

Nástenky síce nepatria k bežným doplnkom našich domácností, no na utriedenie a organizovanie bežných úloh sú praktickým pomocníkom. Ide o závesné tabule, takže v miestnosti nezaberú ani veľa priestoru. Dnes je aj sortiment násteniek dostatočne bohatý na to, aby sme si mohli produkty porovnávať a nakoniec sa rozhodnúť pre najužitočnejší z hľadiska našich potrieb.

V každej domácnosti musí fungovať systematickosť a organizovanie pri rôznych domácich aktivitách. Ak ako rodičia hľadáte ideálne riešenie pre deľbu povinností doma aj v práci, ešte dnes sa rozhodnite pre nástenku do domácnosti. Už dávno neplatí, že nástenky sú praktickým doplnkom len kancelárií, škôl či rôznych inštitúcií, kde sa plánuje s rôznymi aktivitami aj niekoľko mesiacov dopredu. Efektívnosť a prehľadnosť v rôznych činnostiach treba nevyhnutne udržiavať aj v domácom prostredí. Nedovoľte, aby u vás zavládol chaos a narušil príjemné rodinné súkromie. Majte veci pod kontrolou, respektíve stále na očiach!

Jeden z hlavných dôvodov, prečo sa klasické nástenky z našich domácností vytratili, možno hľadať aj v moderných technológiách s funkciou pripomienok a poznámok. Mobilné telefóny nás dokážu ľahko upozorniť na rôzne udalosti, nedokončené zadania, avšak prinášajú so sebou taktiež mnoho nevýhod.

Prečo sa nástenné tabule vytratili z našich domácností?

Mobilnú signalizáciu vypneme niekedy aj skôr, ako si správu prečítame do konca. Papierik na nástenke je zato dlhodobejším a často aj varovnejším signálom, že sme ešte stále niečo nedokončili. Pri tvorbe nástenných odkazov sa rozvíja naše logické, systematické myslenie, ba dokonca aj kreatívne a estetické cítenie. Poďte si preto spolu s nami vybrať spoľahlivú a kvalitnú nástenku do vašej domácnosti!

Najbežnejším typom nástenných tabúľ sú korkové v drevenom alebo hliníkovom ráme. Korok vďaka svojim vlastnostiam podporuje ohybnosť, ľahkosť, stlačiteľnosť či odolnosť voči vode a prachu. Korkové nástenky vám umožnia aj niekoľkokrát zapichnúť špendlík na to isté miesto. Sú ohybné a vysoko elastické, takže sa vrátia do pôvodného tvaru. Najčastejšie sa využívajú na pripevnenie poznámkových papierikov a odkazov.

Modernou verziou nástenných tabúľ sú napríklad biele magnetické. Sú neprašné, s pevnou lakovanou konštrukciou a poznámky sa na ne zadávajú klasickými popisovačmi. Ak sú vaše aktivity časovo náročné, rozhodnite sa plánovacie (magnetické) tabule s predtlačeným týždenným, ba až ročným harmonogramom. Nájdite si aj vo vašej domácnosti miesto pre prehľadnú nástennú tabuľu! Môžete ju zavesiť do akejkoľvek miestnosti. Ideálne do predsiene, pracovne či kuchyne.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!