My už svoju vysnívanú kúpeľňu máme, teraz je rad na vás

Máme krásnu, novú kúpeľňu! Chcelo to veľa trpezlivosti (veď viete aké je to komplikované byť niekoľko dní bez poriadnej sprchy, umývadla a ďalšieho komfortu) ale stálo to za to. Jedného dňa sme sa totiž s manželkou dohodli, že našu starú kúpeľňu zrekonštruujeme. Nešlo len o estetické hľadisko, ale aj o to, že sa staršia kúpeľňa jednoducho horšie udržuje.

To sme ani netušili, že nám deň pred plánovanou prerábkou začne zatekať vaňa. Vtedy sme pochopili, že výmena kúpeľne bola naozaj nutná. Tento článok píšeme pre všetkých, ktorí sa na rekonštrukciu kúpeľne ešte len chystajú, môžu sa poučiť na našich chybách.

Na všetko sa musíte pripraviť

Keďže som nikdy nebol manuálne zručný, zavolal som si na prerábanie majstra. Tomu sme však kúpeľňu pripravili. Obili sme kachličky, umývadlo, záchod a vaňu vyhodili. Začalo sa teda prerábanie, keďže majster ešte musel posúvať dvere a znižovať strop, mali sme viac času na návrh novej kúpeľne.

Vyberte si lacnejší sprchový kút

Aj ja aj manželka síce zbožňujeme vaňu, no pri sume za spotrebu vody sa nám vždy zatočí hlava. Keďže do našej kúpeľne sa aj sprchový kút aj vaňa nevojdú, rozhodli sme sa šetriť našu peňaženku aj do budúcna a zvolili sme kút.

Do vyhľadávača sme automaticky zadali slovné spojenie lacné sprchové kúty a vybrali sme hádam ten najväčší. Jednoduché biele obdĺžnikové kachličky s nápaditou špárou dodali kúpeľni moderný vzhľad.

Podobný obklad sme použili aj na zem. Potrebná však bola kvalitná hydroizolácia kúpeľne. A aby celá miestnosť pôsobila priestrannejšie, zvolili sme zástenu z priezračného skla.

Skúste aj zopár noviniek

Z dovoleniek v hoteloch poznáme dokonalé termostatické batérie tak sme sa rozhodli o podobnú aj doma. Je veľký komfort ak sama batéria sleduje stálu teplotu vody. A keď k nám prídu vnúčatá, hodí sa aj prednastavená teplota vody, ktorú chráni poistka proti obareniu. Tmavšie skrinky s bielym obložením vyzerajú luxusne. Síce to chcelo trošku viac trpezlivosti ale počkať si na novú kúpeľňu sa oplatilo.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!