Mesto voľných duší

Každé jedno svetové mesto, nech je malé či preplnené ľuďmi, má svoje čaro a mnohé z nich si vyslúžili aj nejaký príspevok. Pri San Franciscu síce nejde o žiadnu prezývku, ale je to určite mesto pre voľné, otvorené duše, ktoré sa nezamýšľajú nad ostatnými ľuďmi, cítia sa akoby nemali žiadne záväzky a všade panuje hippies duch. Navštívte toto mesto západného pobrežia Ameriky a nechajte všetky predsudky doma. Čo mesto turistom ponúka?

  1. Cable Car

Ak navštívite San Francisco a vynecháte jazdu v tradičných Cable Cars, akoby ste neokúsili pravú chuť mesta. Nastúpte si na Powell Street stanici a vyberte si jednu z dvoch trás, ktorá tu začína. Odporúčame Hyde Park, pretože tá zastavuje aj pri známej Lombard Street. Určite ju poznáte ako jednu z najkľukatejších ulíc na svete a pred príchodom k nej vás určite zastaví kolóna áut, ktorých vodiči si ju chcú zísť. Jednosmerný lístok na Cable Car stojí sedem dolárov a vyskúšajte si jazdu za stoja, kedy ste vlastne mimo vozňa.

  1. Alamo Square

Z filmov určite poznáte ten typický americký obraz, kedy ide ráno človek so psom na prechádzku a nesie si kávu. Tak toto presne zažijete na vlastné oči v časti Alamo Square. Tu je aj známa ulica s domami, ktoré sa volajú Painted Ladies. Ide o radovú stavbu farebných domov.

  1. Golden Gate

Zrejme najznámejším znakom San Francisca je červený most Golden Gate, ktorý, ak budete mať šťastie, zahliadnete aj bez takmer vždy prítomnej hmly.

  1. Alcatraz

Jedno z najhroznejších väzení, aké kedy bolo v prevádzke, sa nachádza na samostatnom ostrove, kam sa dostanete loďou. Rezervujte si lístky dopredu, nakoľko sú vypredané aj na týždeň vpred na mieste. Výklad je vo viacerých jazykoch, okrem angličtiny aj ruština či nemčina.

  1. Twin Peaks

Twin Peaks je časť mesta, ktorá je známa pre svoj dych berúci výhľad na mesto. Dostanete sa tam aj autom, pamätajte, že pri západe slnka sa vyhliadka zatvára.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!