Madeira – poetická a vulkanická zároveň

Nič nie je krajšie ako prežiť vianočné sviatky v pokojnej rodinnej atmosfére. Na Vianoce sa každý teší domov. Deti prichádzajú za rodičmi z ďalekej cudziny. Školáci nasadnú na vlak a už sa nevedia dočkať sladkého a hrejivého domova. Je to predsa ten najkrajší čas v roku. Magický a výnimočný pre všetkých. Nájdu sa však aj takí, čo Vianoce tradične prežívajú na dovolenke. My vám prináša tip na rajsky nádhernú Madeiru!

Toto jedinečné portugalské súostrovie je turisticky obľúbené a vyhľadávané počas celého roka. V zime teplota vzduchu dosahuje približne 20°C. Môžete tu teda prežiť celkom príjemnú vianočnú dovolenku. Ak sa tam vyberiete so svojimi najmilovanejšími, nič vám nebráni, aby ste si vytvorili originálnu vianočnú párty.

Madeira poskytuje predovšetkým lákavé športové, ale aj unikátne historické skvosty. Na svoje si tam príde jednoducho každý. Preto niet žiadnych výhovoriek, aby ste si odriekli úžasný pobyt na Madeire. Ostrov je známym miestom pre milovníkov golfu, horskej turistiky či rôznych vodných športov. Vnútrozemie Madeiry je hornaté a okrem iného ponúka aj množstvo vzdelávacích turistických chodníkov či romantických promenád. Tu sa jednoducho treba pripraviť na rýchle a aktívne tempo.

Prírodné madeirské bohatstvo je jednoducho krásne. Zistia to nielen milovníci vysokohorského adrenalínu, ale rovnako aj turisti naprieč rozprávkovými údoliami či bezpečnými chodníkmi vôkol potôčikov a riek. Kto dychtí po tradičnej madeirskej romantike, mal by rozhodne navštíviť známy Funchal.

Ide o prírodnú zátoku s množstvom historických budov, ale aj typických rybárskych osád. V meste na vás budú zovšadiaľ číhať aj moderné obchodné centrá či hotelové komplexy. Vy sa však nechajte zlákať múzejným bohatstvom úžitkového umenia či prechádzkou v nádhernej botanickej záhrade.

Bazény, pláže alebo skutočne adrenalínová horská turistika?

Madeira je známa aj množstvom unikátnych prirovnaní vzhľadom na jej prírodné krásy. Mnohí ju poznajú ako Ostrov kvetov alebo Zelenú perlu Atlantiku. Čo však budú o Madeire tvrdiť vyznávači pohodlnej plážovej dovolenky?

Madeira vás, žiaľ, neprekvapí desiatkami rozľahlých pláží. Tu možno vzniká istá dovolenková priepasť, respektíve nevýhoda typických prechádzok z pláže na ďalšie piesočnaté kráľovstvo. Vaše možnosti sú tu výrazne okliesnené. Zaujať vás predsa len môže napríklad pláž Praia Formosa s nádherným čiernym pieskom. Tu vás skôr zahrnú umelo vytvorenými plážovými areálmi, alebo si zájdete na Porto Santo, kde sa rozprestiera typická prírodná pláž s nádherným zlatým pieskom. Zlatá, jedinečná alebo aj vianočná môže byť vaša tohtoročná dovolenka na Madeire!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!