Lacná kozmetika na opaľovanie. Áno alebo radšej nie?

Dovolenková sezóna je tu, opaľovacia kozmetika mizne z regálov, obchody ju sotva stačia dopĺňať a dermatológovia sa už psychicky začínajú pripravovať na zvýšený nával pacientov. Spáleniny od slniečka, začervenanie pokožky, alergické reakcie, zhoršenie akné, to všetko budú liečiť. Vy to ale zažiť nemusíte.

Drahá vs. lacná kozmetika na opaľovanie

Než sa vyberiete na nákupy, nemusíte hneď siahať po tom najdrahšom, čo vám obchod postaví priamo pod nos. Nesprávne zvolená kozmetika na opaľovanie, lacná a dokonca aj tá luxusná, môže zaťažiť vašu pleť a v konečnom dôsledku i váš dovolenkový rozpočet. Ako teda vyberať, aby ste sa „nepopálili“?

Držte sa rád kožných lekárov a vždy zohľadňujte svoj typ pleti a podmienky, v ktorých vás majú produkty ochrániť.

Opaľovacia kozmetika podľa typu pleti

Pozrite sa, aký typ ochrany vaša kozmetika na opaľovanie poskytuje, pre akú pleť bola navrhnutá a vyberajte starostlivo. Normálnej a zrelej pokožke najlepšie vyhovujú hydratačné produkty. Či to bude krém, mlieko alebo momentálne veľmi vyhľadávaný olej na opaľovanie, na tom nezáleží. Hlavne sa nezabudnite pravidelne natierať a nepodceňujte ani ošetrenie pokožky po opaľovaní. Dobrá a lacná kozmetika na opaľovanie i po ňom je napríklad tá od značky Malibu.

Máte pleť citlivú, suchú alebo náchylnú na akné? V takom prípade hľadajte produkty s tzv. minerálnou clonou či produkty pre deti. Na rozdiel od chemickej clony minerál nereaguje s pokožkou, preto je tu menšia šanca upchávania pórov i dráždenia pleti.

U mastnej a zmiešanej pleti spočíva trik vo vybraní správnej textúry prípravku. Zvykom je nakupovať gélové produkty, pretože sa javia ľahké a lepšie, ale môže to byť i presne naopak. Formulácie gélov obsahujú alkohol, preto takáto kozmetika na opaľovanie neraz vysušuje, na čo pleť reaguje zvýšenou tvorbou mazu.

Opaľovanie pri aktivitách

Než si produkt zakúpite, mali by ste už ako tak poznať svoj plán. Iné je opaľovať sa pri čítaní knihy a iné je na slnku sa hýbať. Slniečko nás opáli v tieni, vo vode i keď nám výhľad naň zakryjú mraky. Samozrejme treba rátať i s prirodzeným nepriateľom každého prípravku, ktorým je telesný pot. Či už sa chystáte podať svoj životný športový výkon v plážovom volejbale, zdolávať lezecké steny, alebo mienite plávať, voľte opaľovacie prípravky na to prispôsobené. Najlepšie prípravky ponúka aktívnym ľuďom značka Piz Buin. Boli navrhnuté tak, aby fungovali aj v tých najextrémnejších podmienkach.

So starostlivo zvolenou kozmetikou sa vás leto dotkne tým najpríjemnejším, no najmä bezbolestným spôsobom a budete naň spomínať iba v dobrom.

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!