Krása a zdravie ženskej prirodzenosti – tabu alebo bežný výňatok z vašej každodennej starostlivosti?

Boli časy, keď intimita a starostlivosť o pohlavné orgány patrili k prísnym tabu, o ktorých sa na verejnosti ani neceklo. Dnes je už situácia viac uvoľnenejšia, vraj zmodernizovaná a otvorená všetkým témam. Citlivé témy siahajúce doslova až pod kožu, respektíve pod oblečenie, nie sú ani teraz veľmi populárne, no hneď pri prvom vážnejšom probléme vyhľadávame prvú pomoc odvšadiaľ, kde sa dá.

Súčasný trend od nás vyžaduje byť dokonale upravené už aj za plynovým sporákom, veď čo ak niekto neohlásene zaklope? Možno to bude len pán poštár, no cítiť sa bez najmenšej štipky sexepílu je naozaj vážnou ženskou prehrou. Ale aj také dni sú a možno prídu aj horšie. Tvár bez nalíčenia a vlasy nezopnutú v zaujímavý drdol zatiaľ nepatria k žiadnym zdravotným tragédiám. Ide len o naštrbené ženské sebavedomie, ktoré aj tak podlieha neustálym výkyvom.

Oveľa väčší problém nastáva, ak žena prestáva byť ženou, respektíve ak klesá jej záujem o intímne ženské partie, o ich zdravotný prospech a, samozrejme, aj esteticky sa na týchto častiach tela dokážeme prejaviť. Presne pri tom by sme sa mali pozastaviť, dať ruku na srdce a svedomito zahlásiť, či naozaj ovládame základne zásady starostlivosti o ženské intímne partie.

Príťažlivá žena je len tá, ktorá sa nemusí hanbiť za to, čo “nosí“ tam dole!

Nehanbí sa a rozhodne dokáže diskutovať aj o týchto intímnych témach bez najmenšej ostýchavosti. Aj tá je síce prirodzená, ale pri zdravotných ťažkostiach nám situáciu ešte viac skomplikuje. Ak máte teda pocit, že niečo tam dole nie je v poriadku, že častejšie pociťujete svrbenie, pálenie, či máte nepríjemný výtok, okamžite vyhľadajte odbornú pomoc. Ono sa to samo nevyrieši, len vystupňuje do závažnejších ťažkostí.

Pre intímne ženské partie je prirodzené kyslé prostredie s dostatkom laktobacilov produkujúcich kyselinu mliečnu. V bežnej reči to teda znamená, že ak dôjde k nerovnováhe prospešných baktérií, často spôsobenou klasickými mydlami a sprchovacími gélmi, vzniká živná pôda pre nárast infekcií a rôznych zápalov.

Zanietené milovníčky hygieny neraz nakupujú všetko, čo ich ohúri vôňou a antibakteriálnou zložkou, avšak v prípade intímnych partií platí, že čím kyslejšie prostredie, tým zdravšie. Neodporúčajú sa ani žiadne vodné výplachy, len jemné vyumývanie vlažnou vodou. Najideálnejšie je vzdať sa všetkých stiesňujúcich nohavíc, nohavičiek z umelých mikrovlákien a radšej rozhodnúť sa pre klasické spodné prádlo z bavlny. Infekcie obmedzíte, ak sa po toalete budete umývať spredu dozadu, aby nedošlo k poškodeniu prirodzeného kyslého prostredia fekálnymi baktériami. Spodnú bielizeň perte na šesťdesiatke, vyhýbajte sa stresu, únave a nechránenému pohlavnému styku. Buďme ženami, ako sa patrí, starajme sa o svoju prirodzenú ženskosť!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!