Efektívny, štýlový a príjemný pocit z dlhodobého sedenia!

Aj sedenie dokáže bolieť! Určite by o tom vedeli svoje povedať práve tí, čo vykonávajú sedavé zamestnanie. Ak podcenia kvalitný výber stoličky a jej doplnkov, o celý rad zdravotných problémov majú na niekoľko rokov dopredu postarané! Rozhodne nie je ničím príjemným vstávať so stŕpnutou krčnou chrbticou či znecitlivenou panvou. Preto svojim potrebám prispôsobte aj nevyhnutný ergonomický tvar kancelárskej stoličky. Podporte chrbtové a panvové svalstvo napríklad aj výberom kvalitnej podložky, podsedáku na stoličku.

V značnej miere ovplyvňuje zdravý vývin chrbtice aj zaužívaná poloha, v akej sedíme. Ak pracujete v kancelárii, ste vodičom z povolania alebo často cestujete, nezanedbávajte ani túto stránku vašich zdraviu prospešných návykov. Pri sedení má chrbtica nadobúdať tvar S. Len takto dokážete predchádzať rôznym poruchám chrbtice. Ak sa tie dlhodobo zanedbávajú, bolesť vás skôr či neskôr pripúta na lôžko.

Podložky, respektíve podsedáky by nemali stoličky len skrášľovať. Prvoradý by mal byť ich celkový vplyv na pohybový aparát. Dnes si rozhodne máme z čoho vyberať. Ak za vaším dlhodobým sedením treba hľadať pracovnú náplň, podporte ju efektívnou produktivitou. Tu dosiahnete aj napríklad ergonomicky tvarovaným podsedákom.

Energické a produktívne sedenie alebo Ako za kancelárskym stolom nezaspať!

Podsedáky sú moderným doplnkom takmer na každú stoličku a v ktorejkoľvek miestnosti. Môžete ich použiť aj ako dekoráciu na posteľ, gauč či ako anatomicky prispôsobenú podložku počas jazdy autom. Podsedák sa jednoducho hodí všade, kde potrebujete skĺbiť produktivitu, pozornosť a dlhodobé sedenie.

Najpraktickejšie podsedáky sa pre vás stanú presne tie, ktoré hravo zložíte, zmestia sa do akejkoľvek cestovnej tašky a pohodlne sa presuniete z miesta na miesto. Často podsedáky slúžia aj ako krátkodobá náhrada vankúša. Aby ste predišli bolestivému sedeniu, rozhodnite sa pre kvalitné dvojvrstvové podsedáky. Tie odolávajú aj dlhodobejšiemu zaťaženiu.

Pre maximálne pohodlie a minimalizovanie negatívneho tlaku na chrbtové a panvové svalstvo sú k dispozícii aj podsedáky z priedušnej, pamäťovej látky. Pre podporu ergonomických účinkov majú niektoré vyvýšené bočné strany. Sedenie sa stáva stabilnejším, stehná a celkové sedacie svalstvo je “okliesnené“ týmito zábranami. So zabudovaným balančným, dynamickým systémom sa podporí správne držanie tela. Systém vás pri dlhšom sedení prinúti meniť polohy a tak predchádzať nepríjemnému hrbeniu. Preto ak máme ešte do konca tohto roka balansovať, tak len na kvalitných ergonomických podsedákoch.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!