Dovolenka v Tunisku? Perfektná voľba!

Tunisko je rozľahlou oblasťou v severnej časti Afriky. Jeho susednými štátmi je Líbia a Alžírsko. Hlavné mesto je Tunis a jedno z tých najvýznamnejších je práve Kartágo. Pre dovolenkárov je to ideálna oblasť, kde sa stretáva stredomorská a horúca africká klíma. O perfektnú plážovú dovolenku vo väčšine tuniských destinácií nebude núdza. Dá sa tu vycestovať za zábavou, relaxom, ale aj príjemným letným pobytom pre rodiny s deťmi.

Pláže a more sú čisté, vo väčšine oblastí aj s dostatočne bezpečným vstupom do vody. Tunisko si zachováva svoj pôvodný starobylý ráz. Stále platí, že Tunisko je ideálnou voľbou pre príjemnú rodinnú dovolenku. Je tu množstvo zábavných, vodných a zoo parkov, kde sú atrakcie prispôsobené aj detským návštevníkom.

Presne na tieto účely bolo vybudované detské zábavné centrum v známom letovisku Skanes. Rozmanité vodné, ale aj zábavné možnosti ponúka Hammamet či obľúbený aquapark pri Monastire. K ďalším obľúbeným tuniským destináciám patrí aj Mahdia, Djerba, Sousse a Zazris.

Zbožňujete leto? Zbožňovať budete aj Tunisko…

Keď sa povie Tunisko, každý si predstaví predovšetkým nádherné starobylé Kartágo a obľúbené púštne jazdy na ťavách. Dnes sa už Tunisko stáva vyhľadávanou destináciou aj pre potápanie, šnorchlovanie a jachting. Na to sú ako stvorené oblasti v Tabarke, Hergle alebo aj na ostrove Djerba. Tieto oblasti sú nádhernou korálovou scenériou, s viac-menej nepokojným a búrlivým morom.

Pri výbere z rôznych tipov na výlety po Tunisku sa určite zastavte v starobylom meste Medina či v Kartágu. Môžete tu obdivovať slávne rímske kúpele alebo byzantskú baziliku. Obľúbeným tipom na výlet je aj návšteva zaujímavého Múzea Sahary v Douz. K tradičnému spestreniu pobytu v Tunisku patria výlety na člnoch, safari či pozorovanie podmorských krás. Tunisko je naozaj pre každého!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!