Dovolenka na najkrajších plážach na Ibize

Hľadáte miesto pre svoju vysnívanú dovolenku? Každou letnou sezónou, ste o krok bližšie, no je to stále mimo vašich turistických cieľov? Skúsime váš okruh ideálnych miest na letnú dovolenku zúžiť. Zhliadnite spolu s nami najkrajšie pláže na Ibize a užite si to, čo vám dokáže ponúknuť len tento stredozemný raj!

Ibiza patrí k jedným z najnavštevovanejších Baleárskych ostrovov počas letnej sezóny. Každoročne túto oblasť navštívi viac než 3 milióny turistov. Je to autonómna oblasť Španielska a významné miesto pre oddych, zábavu a nočný život. K Ibize patria najdrahšie a najznámejšie kluby a diskotéky. Ostrov žije hudbou, tancom a nespútaným temperamentom. Najviac ho aj preto navštevujú mladí. Tento ostrovný ruch však dokáže pritiahnuť pozornosť turistov len vďaka nádherným, udržiavaným a plne vybaveným plážam a plážovým rezortom. Turistov si získajú, alebo odradia už na prvý pohľad.

O Ibize a jej plážach však platí, že patria k najkrajším v Stredomorí. Mnohé z nich sa pýšia aj modrou vlajkou za čistotu a kvalitu vody. Pláže na Ibize sú väčšinou piesočnaté. Turistom poskytujú veľa možností nielen na rušný nočný život, ale aj na rekreáciu a vodné športy. Obľúbené tu je najmä šnorchlovanie a potápanie. Plážové hotely zabezpečujú masérske, kozmetické a fitness služby a poradenstvo. Pláže sú priam preplnené obchodmi, snack barmi a reštauráciami. Tu vám určite nebude nič chýbať. Pozývame vás na jedny z najkrajších pláží na Ibize!

Tanec, hudba a drinky na najkrajších plážach

V západnej časti ostrova sa nachádza viac než 300 m dlhá pláž Cala Bassa. Pláž lemuje niekoľko mysov, borovicových lesov a okamžite sa vám naskytne možnosť okúpať sa v krištáľovo čistej vode. Pláž je ocenená modrou vlajkou. Kúpanie je tu bezpečné aj pre deti. Pláž je počas sezóny vhodná najmä na rodinnú dovolenku.

Takouto plážou pre pokojný rodinný výlet je aj Cala Llonga. Pravý celebritný, respektíve rušný nočný život si užijete na pláži Las Salinas. Miestni ju považujú za jednu z najkrajších. Na pláži je dosť veterno, mnohí ju vyhľadávajú pre windsurfing. Je to dlhá pláž pokrytá dunami a borovicovými hájmi. Aj táto pláž získala modrú vlajku. Na tejto pláži sa žije predovšetkým v noci. Je rajom diskoték a tanečných zábav.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!