Cestovanie s deťmi

Dlho očakávaný čas letných dovoleniek sa konečne blíži a vy sa už určite rozhodujete, kam budú smerovať vaše tohtoročné kroky za zaslúženým oddychom. Ak však máte dieťa, mnohé sa u vás pri výbere mení voči tomu, keď ste cestovali len vo dvojici. Aké sú ideálne „children friendly“ destinácie?

Chorvátsko

Ako inak, naše „slovenské“ more je jednou z najjasnejších volieb. Do Chorvátska sa dostanete poľahky za približne sedem hodín cesty autom a ak si ju dobre načasujete, potom môžete nechať svoje dieťa celú cestu spať a nebudete mať problém. V Chorvátsku prevládajú dovolenkové apartmány, kde si môžete aj sami variť, preto je to pre rodiny s deťmi ideálne. Mestá sú v sezóne plné atrakcií, kde si prídete na svoje.

Egypt

Ak už je vaše dieťa o trošku väčšie a zvládne aj približne dvojhodinový let, potom je skvelou možnosťou pre vás Egypt. Hotelové komplexy sú chránené, takže sa nemusíte báť o svoju bezpečnosť. Tento typ dovolenky bude pre vás skvelý, pretože sa nebudete musieť starať o prípravu jedla. Navyše egyptské hotely majú takmer všetky svoj animačný tím ľudí, ktorí sa starajú o zábavný a aktívny program počas dňa i večera. Takto sa vaše deti nebudú na dovolenke nudiť a navyše sa dostanú do kontaktu s cudzím jazykom a ľuďmi z iných kútov sveta.

Grécko

Táto balkánska krajina je ideálna pre rodiny s deťmi, pretože si môžete vybrať, ako sa sem dostanete. Auto, autobus či lietadlo. Pre lepšiu dovolenkovú atmosféru si vyberte niektorý z gréckych ostrovov. Tu je to pre deti skvelé vďaka nočnému životu, obchodíkom so suvenírmi a zábavnému programu v mestečkách. Zabavíte sa celá rodina.

Taliansko

Podobne ako Chorvátsko, dostanete sa sem autom. Obľúbené sú severné mestá ako Bibione či o čosi nižšie Rimini. Dovolenka v Taliansku je perfektná aj pre najmenšie deti, pretože vstup do mora je pozvoľný a tiahly, nebudú mať teda strach ísť do vody. Mestá počas sezóny doslova ožívajú a o program sa báť nemusíte.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!