Čelenky – vlasový doplnok, ktorý oživí aj váš účes!

Vybrať si štýlovú čelenku nie je žiadnym problémom. O to väčšiu pozornosť by ste mali venovať ich zavedeniu do vlasov. Tak ako dokážu čelenky účes zvýrazniť, v ďalšom kroku ho môžu jednoducho zatratiť! Čelenka pristane aj dospelým dámam. Ide len o to, aby spolu s účesom a vaším celkovým imidžom vytvorila jednotný atraktívny celok.

Tie najjednoduchšie čelenky do vlasov sú tenké, jednofarebné a s malými zúbkami z vnútornej strany. Možno si viaceré z vás ani nedokážu predstaviť, ako môže malá plastová čelenka podporiť účes. Dokonalo sa uchytia vo vlasoch, účes držia a nedovolia mu padnúť. Väčšinou sú tieto čelenky vhodné pre vlasy sčesané do copu. Tieto čelenky sú malým detailom, ktorý skrotí jemné vlasy z ofiny. Najviac sa hodia na šport a bežné nosenie do mesta.

Čelenky aj na významnejšie okamihy

O niečo elegantnejšie je nosiť látkovú čelenku do vlasov s drôtom. Vyznieva to všelijako, no výsledný dojem je veselý, svieži a hravý. Sú ideálnym doplnkom na jarné a letné obdobie. Tieto čelenky sa nosia pohodlne, aj keď sú vystužené drôtikom. Na koncoch sú mierne rozšírené. Pripomínajú skôr mašľu, ale stále ide o módnu dámsku čelenku do vlasov. Nosia sa k copom alebo drdolom. Najlepšie je, ak vlasy za čelenkou sú mierne vyvýšené. Účes nielenže dokonale stiahnu, ale z jednoduchého copu vytvoria perfektný look.

Stále je hitom nosiť čelenku približne stredom čela. Niekto to považuje za hippies štýl, iní za provokáciu a nevkus. Názorov je teda dosť, no vy si aj o tom dokážete vytvoriť svoju vlastnú mienku. Buď ide o pružné gumičkové čelenky alebo o štrasové na výnimočné udalosti. Tie sú pokryté kamienkami, flitrami alebo jemnými pierkami. Je len na vás, ako sa ukázať svetu v plnej kráse.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!