Body-positivity

Počuli ste už anglický výraz „body-positivity“? V princípe ide o to, aby ženy nepozerali na svoje telo skepticky a v negatívnom zmysle, ale aby sa mali rady také, aké sú a uvedomovali si, čoho je ich telo počas života schopné. Ženy by si mali uvedomiť, že ich telo nedefinuje to, akou sú osobou a už vôbec nevyjadruje ich hodnotu.

Dve otázky

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo na sebe máte rady a čo by ste za nič na svete nemenili?

Viete odpovedať alebo sme vás touto otázkou zaskočili? Tak opačne, čo vám na sebe prekáža a čo by ste chceli ihneď zmeniť? Na táto otázku už zrejme rýchlejšie nájdete odpoveď. A presne o to tu ide. Pozeráme sa na svoje telo nenávistne, nevidíme v ňom žiadnu krásu a názor na samých seba je úplne negatívny. Presne o tomto je body-positivity, ktorá hlása lásku sama k sebe a spôsob, ako nájsť na svojom zovňajšku tie pekné veci a naučiť sa mať rada.

Obraz spoločnosti

Našťastie vzniklo na sociálnych sieťach množstvo projektov, ktoré podporujú dievčatá a ženy, aby našli v sebe to pekné a netrápili sa obrazom spoločnosti. Avšak, už aj tu môžeme vidieť rozdiel a v známych kampaniach sa konečne začali objavovať dámy rôznych tvarov a druhov postáv. Aj toto môže mať skvelý vplyv na body-positivity. Prestaňte zastávať názor, že len určitý druh postavy je správny a netrápte sa za to, pretože to vôbec nie je pravda. Každá žena je krásna. Aj tá chudá, aj tá s väčšími stehnami, aj tá s jazvou i tá so šedivými vlasmi.

Vaše telo je neuveriteľné a počas života vám dokazuje, čoho všetkého je schopné. Vy by ste mu za to mala byť vďačná a nie ho za to trestať. Začnite na seba nahliadať ako na krásnu osobu, nájdite v sebe tú pozitívnu stránku a zabudnite na nejaký ideál krásy, ktorý ani neexistuje. Je sto ľudí, sto chutí a vy by ste mali byť pre seba krásna, pretože si to zaslúžite!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!