Ako uspieť na firemnom vianočnom večierku?

Slávnostné ukončenie roka sa stáva súčasťou aj rôznych firemných večierkov. V žiadnom prípade by nemali fungovať ako krycí manéver na sebaprezentovanie či vzbudzovanie rešpektu zo strany nadradených. Práve počas firemných večierkov sa odkrýva priestor na utužovanie kolegiálnych vzťahov a odľahčenú formu komunikácie. Pritom sa však netreba nechať ovplyvniť hlučnou zábavou, vínom či nemiestnymi poznámkami. Správajte sa tak, aby ste sa aj po vianočných sviatkoch dokázali kolegom a nadriadeným pozrieť do očí.

Aj firemné vianočné večierky podliehajú istej etikete a aspoň polooficiálnej komunikácii. Nikto od vás nežiada, aby ste sa na večierku správali ako svätý za dedinou. Lenže nikomu sa o nič viac nezapáčite, ani keď zabudnete na svoje dôstojné a seriózne správanie. Firemná kultúra je trend, pred ktorým sa dvere nezatvárajú na žiadnom večierku či párty.

Nahoďte sa do saka a pozhovárajte aj o plánovanej lyžovačke s rodinou!

Oblečenie, líčenie a spôsob komunikácie udržujte na úrovni, ktorá je pre vás typická. Nesnažte sa zaujať všetkých a neodbehujte od stola k stolu. Nepôsobte afektovane a rozhodne jedným vianočným večierkom nedokážete zachrániť rôzne naštrbené vzťahy v kolektíve. Na firemných akciách sa práve takýmto a podobným háklivým témam vyhýbajte.

Problémy na pracovisku sa neriešia v rozvášnenom a vínom podporenom dave. Taktiež neanalyzujte súčasnú politickú, náboženskú či morálnu sféru. Na večierok ste sa prišli zabaviť a nie moralizovať, či na všetko sa len sťažovať. Takýchto hrdinov žiaden kolektív nepodporuje!

Na firemnom večierku musí aj šéf upustiť zo svojej typickej serióznosti!

Reprezentatívne pozvánky na firemný večierok a úspešné zahájenie danej akcie sa naozaj zakladajú na schopnostiach a vynaliezavosti vášho šéfa. To, v akej atmosfére sa bude niesť podstatná časť večierku, závisí od úspešného úvodného privítania. Nadriadení by nemali zabúdať na oficiálne privítanie sa s každým pozvaným. Pozvanie na večierok by mali obdržať všetci zamestnanci danej firmy. V opačnom prípade to vyznieva neprofesionálne a nanajvýš netaktne.

Úvodný výstup patrí vedeniu firmy. Tí sa majú postarať o úspešný príhovor, v ktorom zaznie aj poďakovanie všetkým zamestnancom, aj reálne bilancovanie. Pred číslami, percentami a možno aj termínmi sa rozhodne neskryjete ani na čarokrásnom vianočnom večierku. Šéf sa musí ďalej postarať aj o to, aby na danej akcii zamestnancom doprial dostatok “voľnosti“. Preto ak zastávate pozíciu šéfa, na vianočnom večierku sa uvoľnite, prosím!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!