Ako sa starať o plavky, aby vydržali čo najdlhšie?

Letná sezóna je tu a všetci riešime kúpu nových plaviek. Vybrať si plavky nemusí byť až také náročné. Ak si neviete vybrať správnu veľkosť a strih, rozhodnite sa pre špecializované predajne, kde sa v tom personál perfektne vyzná. Dôležitý je nielen výber, ale aj starostlivosť o tento úžasný plavkový outfit.

Plavky vás musia charakterizovať. Odrážajú váš potenciál a vkus. Môžu byť však akokoľvek nádherné, ak sa o ne nestaráte, na vašej atraktivite vám určite nepridajú. Plavky vám musia padnúť ako uliate. Preto si naozaj dajte záležať pri ich kúpe. Žiadne previazané ramienka, len aby vám prsia “nevypadávali“. Aj v páse a na zadku musia byť vašou top zárukou, že nebudú príliš obtiahnuté alebo na spadnutie. Tým sa taktiež znehodnocuje ich materiál a celková kvalita.

Po kúpe plaviek ich namočte. Buď len do vlažnej vody alebo do roztoku s jedlou sódou či octom. Namočené ich nechajte aspoň 20 až 30 minút. Plavky sa predávajú napustené rôznymi chemickými látkami, keďže ich skúšajú desiatky žien (aj mužov). Aj keď sú podporené ochrannými fóliami, určite z nich doma treba dostať všetky nečistoty. Predídete tak rôznym alergickým reakciám a nevzhľadným vyrážkam.

Na plavkách vám predsa musí záležať. Dotýkajú sa vašich intímnych partií

Po príchode z kúpaliska ich nikdy dlho nenechávajte v žiadnom vrecúšku. Môže sa stať, že na ne zabudnete, poriadne zvlhnú, začnú zapáchať a…

V tom najhoršom prípade ich objavíte už len s plesňou. Po každom kúpaní ich opláchnite vlažnou vodou. Neodporúča sa pranie v práčke. Len v rukách. Prebytočnú vodu povytláčajte. Sušte ich na dobre vetranom priestranstve, ale nevystavujte ich nadmernému slnečnému žiareniu. Po vysušení ich odložte do špeciálnych organizérov na spodnú bielizeň. Tak im predĺžite životnosť.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!