Ako chrániť vlasovú pokožku v lete?

Na kráse našich vlasov nám neskutočne záleží. Vyživujeme a regenerujeme ich počas celého roka. S príchodom leta treba niektoré kroky v starostlivosti a výžive prehodnotiť, respektíve pozmeniť. Slnečné pôsobenie je silnejšie, ako tomu bývalo v minulosti. Hebké a lesklé vlasy sú perfektným zavŕšením našej snahy o ich výživu a pôvab. To aj tak nestačí! Zamysleli ste sa už nad tým, čo robíte pre ochranu vlasovej pokožky v horúcom letnom období?

Vaše prvé kroky vedú najprv do kúpeľne! Umývanie a oplachovanie pokožky hlavy je v lete iné, špecifické. S tým súvisí aj výber špeciálnej vlasovej kozmetiky. Postupne je o ňu čoraz väčší záujem. Všetci očakávame, že v lete bude sparno už od skorých ranných hodín. Pretrieďte svoju staršiu kozmetiku na vlasy a kráčajte s dobou!

Vlasová pokožka je v lete mastnejšia a vlasy vysušené a bez lesku. Vlasy si udržiavajú svoju prirodzenú hydratáciu. V ich štruktúre sa nachádza približne 15% vody. Tá sa však pôsobením slnečného žiarenia z vlasov stráca, odparuje. Vlasy sú preto v lete náchylnejšie na štiepenie a lámanie.

Čo sa ale deje so samotnou pokožkou hlavy? Tá je mastnejšia, čo prirodzene súvisí s potením a zvýšenou produkciou mazu. Mazom sa obalia aj naše vlasy a my máme tendenciu častejšie si ich zmývať. To neodporúčame! Predovšetkým nie každý deň. V rámci možností tak každý druhý. Teraz prichádza na rad vybrať správny šampón, kondicionér a balzam.

Čím je špecifická vlasová kozmetika na leto?

Špeciálne šampóny majú posilniť hydrolipidický film na vlasovej pokožke, a to bez zaťaženia. Vlasy treba “obaliť“ tak, aby výživné látky prenikli až do vnútra vlasu.

Počas leta si vyberajte z produktov vlasovej kozmetiky tie, ktoré obsahujú panthenol, aloe vera a prírodné oleje. Kondicionérmi, balzamami a ošetrujúcimi maskami sa má docieliť zvláčnenie a zvýšiť odolnosť vlasov voči vetru a suchému vzduchu.

Odporúča sa predovšetkým bezoplachová kozmetika, ktorá sa aplikuje do vlhkých vlasov a nechá účinne pôsobiť. Do vlasovej pokožky nechajte preniknúť ošetrujúce vlasové krémy. Tie kvalitnejšie obsahujú ochranný UV filter.

Hitom sú napríklad krémy a balzamy s obsahom manga, ktoré sa taktiež neoplachujú. Ich účinok je hĺbkový. Vlasom v lete doprajte voľnosť – minimalizujte používanie fénov, difúzerov či žehličiek na vlasy. Veď vonku na vzduchu bude taktiež vašim vlasom skvelo!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!