3 tipy, ako nabiť vašu firmu energiou

Ako vašej firme pomôže čistenie, dekontaminácia, dezinfekcia? V dnešnom príspevku budeme hovoriť o revolučných spôsoboch čistenia, ktoré naberajú na popularite, ako u nás, tak aj vo svete.

Okrem klasického upratovania vašich firemných priestorov, ako je napríklad vynášanie odpadkov, utieranie stolov a vysávania, by ste mali pre svoje zdravie urobiť viac.

Aj keď sa nám môže zdať, že kancelária, či zasadacia miestnosti je na prvý pohľad v poriadku. Všetko je čisté a bez zápachu, v skutočnosti nás obklopuje množstvo vírusov, plesní a baktérií.

Preto sme pre vás pripravili 3 tipy, vďaka ktorým firmu nabijete energiou a poriadne zatočíte s každým parazitom.

  1. Hĺbkové tepovanie

Tepovaním kobercov, okrem klasickej špiny od blata môžete odstrániť aj napríklad znečistenie od kávy, čaju, fixiek, vína po vašej náročnej firemnej párty alebo rúžov od vašich spolupracovníkov nežnejšieho pohlavia.

Ideálne je odstrániť škvrny hneď po tom, ako sa vám táto nepríjemnosť stane. Väčšinou však vaši zamestnanci nemajú po ruke tepovač a tak čistenie prebehne rýchlo, tak aby škvrna čo najrýchlejšie zmizla.

Problémom však je, že škvrnu sa vám nepodarí nikdy dokonale vyčistiť a po jej vyschnutí zostane na koberci fľak, ktorý na vás bude svietiť už z niekoľkých metrov.

Ak sa vám táto situácia zopakuje pár krát do mesiaca, bude váš koberec vyzerať ako abstraktné dielo začínajúceho a nie príliš talentovaného umelca.

  1. Čistenie ozónom

Ozónové čistenie je alternatíva klasického čistenia, ktoré nahrádza bežné prostriedky obsahujúce množstvo chemikálií. Jeho plynná forma zaistí dokonalú dezinfekciu vášho officu a zároveň odstráni nečistoty na miestach, na ktorých by bežné čistiace prostriedky nestačili.

Ozónové čistenie podľa odborníkov z SKcleaning zničí až 99,9% nežiadúcich mikroorganizmov, ktoré môžu väčšine ľudí spôsobovať zdravotné problémy.

Podobne ako pri tepovaní kobercov, ozón má veľké množstvo výhod.

Okrem zbavenia zápachov a spomínanej dezinfekcie, vás dokáže zbaviť vírusov, plesní, baktérií, hmyzov a iných nežiadúcich vplyvov, ktoré tajne hosťujú vo vašej firme a útočia na vašich zamestnancov z každej strany.

  1. Čistenie parou

Ideálne pre čistenie vašej firemnej kuchynky, či toaliet. Vďaka silnému ničivému účinku baktérií, roztočov a plesní, dokáže váš priestor dokonale zbaviť alergénov, čo ocenia najmä alergici.

Podľa najnovších štúdií, počet alergikov stúpa každým rokom. Tým sa zároveň zvyšuje pravdepodobnosť, že váš podriadený, nadriadený alebo kolega bude trpieť určitým typom alergie.

Z toho dôvodu je potrebné zabezpečiť týmto ľudom, ako aj samým sebe dokonale príjemné pracovné prostredie, ktoré určite povedie k vyššiemu a ničím nerušenému pracovnému výkonu.

Rada na záver

Na začiatok bude stačiť, ak si vyberiete jednu z týchto spomínaných služieb a vyskúšate si ju na vlastnej koži. Určite budete prekvapení, aké veľké výsledky vám tepovanie, ozónové alebo parné čistenie prinesie. Záleží len na vás, v čom vidíte najväčšie nedostatky.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!