Ukážte šperky na správnych miestach

Ranná rutina, kedy sa zobudíte, naraňajkujete, oblečiete a prídete do kúpeľne, kde dokončujete svoj zovňajšok. Práve tu si popri úprave vlasov a prípadného mejkapu nasadzujete svoje obľúbené šperky. Mnoho z vás má určite niektoré šperky určené na bežné nosenie a vybranú skupinu špeciálnych šperkov, ktoré volia len pri väčších udalostiach. Podľa čoho určujete, ktoré kúsky dostanú príležitosť len raz za čas a ktoré nosíte pravidelne?

Kvalita nad cenu

Pri výbere šperkov mnohí pozeráme na cenu. Nezaujíma nás úplne tak kvalita materiálu, počet karátov či rýdzosť, ale skôr sa zameriavame na to, koľko za daný šperk zaplatíme. Tu by ste mali ísť presne opačným spôsobom a radšej zvoliť kvalitu, ktorá vám vydrží. Napríklad náušnice z chirurgickej ocele môžete kúpiť v rôznej kvalite, choďte skôr po značkových šperkoch, ktoré na vás budú žiariť. Navyše oceľové náušnice sú skvelé v spojení so zirkónom a nosiť ich môžete s čímkoľvek.

Jedinečný štýl pre vás

Ak neviete, aký typ náušníc zvoliť, zamerajte sa na tvar svojej tváre. Pri podlhovastných môžete vybrať visiace páry, pri okrúhlej tvári zvoľte skôr napichovacie náušnice. Páni to majú pri výbere náušníc omnoho jednoduchšie, pretože iné ako napichovacie si nevyberajú. Nezostávajte však len pri jednoduchých typoch, nebojte sa zvoliť aj drahokamy jednoducho umiestnené v kolíkoch z kvalitného kovu. Elegancia neznamená vždy len nenápadné kúsky, aj prepracovanejšie šperky môžete nosiť s pracovným odevom.

Rôznymi šperkami môžete zaujať, podobne ako celebrity, u ktorých je v obľube aj piercing, viac v tomto článku. Piercingy sú šperky, ktoré môžete ukázať, no zároveň ich môžete kedykoľvek aj skryť. Najbežnejšie sú piercingy v uchu, ktoré zakryjete vlasmi, v bruchu, ktorými sa pochválite cez leto. Máte dostatok odvahy si jeden dať?

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!