Top výhody externého účtovníctva

Vaša firma sa rozrástla a obetavá manželka či manžel vám už nevládzu pomáhať s účtovníctvom? Dokonca aj vaša známa externá účtovníčka povedala, že sa na to necíti? V takomto prípade máte dve možnosti – prijmete na fulltime profesionálneho účtovníka, alebo budete tieto služby outsourcovať. Čo sa oplatí viac?

In-house účtovník je žrútom peňazí

Najmä pri malých a stredných firmách nemajú často účtovníci dostatočnú náplň práce. Napriek tomu ich však ako zamestnancov musíte plnohodnotne vyplácať a bez ich pomoci si sami neporadíte. Pri externom účtovníctve platíte paušálne za služby a nemusíte sa starať o ďalšieho zamestnanca.

Veľa úkonov nezvládne ani profík

Váš vlastný účtovník môže mať problém s rôznymi inováciami, ktoré sa neustále vyskytujú napríklad pri podvojnom účtovníctve. Chcete, aby bol stále v obraze? Môžete ho posielať každý mesiac na kurzy, ktoré však budete opäť hradiť vy. Pri externej firme spolupracujete s profesionálmi v odbore, ktorí majú vždy tie najaktuálnejšie informácie.

Non-stop servis

Váš účtovník ochorel? Môžete sa aj zblázniť. Pri spolupráci s externou firmou si váš prípad zoberie na starosť aj niekoľko ľudí, a v prípade nečakaného výpadku niektorého z nich sa nemusíte báť o priebeh a funkčnosť vášho účtovníctva.

Systematická práca a možnosti vzdelávania

Externý outsourcing účtovníctva nemusí nutne znamenať, že nemôžete mať žiadneho interného účtovníka. Najmä pri väčších firmách je in-house účtovník takmer nevyhnutným článkom fungujúcej firmy. Spolupráca s externou firmou však môže slúžiť aj na to, že vášho účtovníka pravidelne zaškolia a pomôžu mu vysporiadať sa so situáciami, ktoré by inak nezvládol.

Venujte sa svojmu podnikaniu

S externou účtovníckou firmou sa môžete naplno venovať vášmu podnikaniu. O účtovníctvo máte na 100 % dobre postarané a vašu energiu a čas môžete investovať do vecí, ktoré vám reálne zarábajú.

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!