Svadobná móda pre hostí

Veľký svadobný deň sa blíži a vy stresujete nad tým, čo si oblečiete? Síce nejde o váš veľký deň, no aj napriek tomu je svadba veľkou slávnostnou udalosťou, a to najmä vtedy, ak ste pozvaní aj k svadobnému stolu. Ako by ste sa mali na svadbu obliecť a čo je pri takejto sviatosti módnym faux pas?

Pánsky oblek

U mužov je voľba veľmi jednoduchá, a teda kompletný oblek. Problém môže nastať vo výbere farby, no ak nemáte s inými, ako s čiernymi oblekmi skúsenosť, radšej choďte na istotu. Ak máte radšej niečo výrazné, nebojte sa siahnuť po vzorovaných oblekoch alebo sivej či tmavomodrej farbe. Biela košeľa je záchranný bod, v žiadnom prípade nechoďte cestou čiernej. Svadba je ideálnou príležitosťou na manžetové gombíky, ktoré budú ladiť s hodinkami. Topánky si skúste ešte pred svadbou aspoň raz obuť do práce, aby ste ich rozchodili a nemali z nich otlaky zo zápalu tancovania.

Ženská róba

Pri ženách je výber o čosi náročnejší. Prvá otázka sa naskytne pri výbere dĺžky šiat. Dlhé či krátke? V podstate je to na vašej preferencii, avšak farba by podľa etikety nemala byť biela. Tá patrí výlučne neveste, takže zvoľte inú. Staroružová je veľmi romantická a na svadbu ideálna, vyhýbajte sa však letným šatám, choďte skôr viac slávnostnejšou cestou. Topánky môžete zvoliť na opätkoch, ale aj balerínky, znova je to o vašej preferencii. Pánska kravata, pokiaľ je čierna, je v poriadku. Ak však muž ide do farebnej, potom sa ju snažte skombinovať s farbou šiat.

U pánov je skvelý aj motýlik, najnovšie sa používa a je naozaj štýlový drevený motýlik. Dámy by si nemali zabudnúť malú plesovú kabelku, kde vložia doklady, telefón, púder, rúž a prípadne peňaženku. Nič iné vám netreba a zbytočne by ste brali veľkú kabelku, ktorá by vám len vadila. Takto všetko potrebné pre vás i partnera budete mať stále pri sebe.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!